was met de algeheele leiding van het grandiooze Olympische voetbal-toernooi. Waar de wereldpers niets dan lof had voor de strikt neutrale leiding van deze drie kopstukken, mag hier een woord van hulde voor deze heeren en voor Karei, die als Hollander de hoogste macht bekleedde, in het bijzonder, niet achterwege blijven. In ons Bestuur kwam tijdens de „Algemeene van 10 September een kleine verandering. Snouck Hurgronje wilde n.l. in den loop van het seizoen naar Indië en vond het dies beter zijn plaats aan een ander af te staan. Dr. Herman Eijsvogel, de Bestuurscandidaat, kwam er zonder tegenkanting, zoodat de volgende H.H. de leiding kregen. Voorzitter: Dr. C. Spoelder, Vice-Voorzitter F. C. Kuipers, Secretaris: Jhr. J. C. Mollerus, Penningmeester: A. van Lennep, Commissarissen: J. van Eeghen, A. Y. van der Meulen en Dr. H. Eijsvogel. Het pleit voor de goede verstandhouding der Bestuursleden onderling, dat dezelfde personen nog aan de Bestuurstafel zitten bij ons gouden feest en zonder aan de rechten van de Algemeene Vergadering te willen tornen, hoop ik nog vele jaren diezelfde gezichten bij de besprekingen der H. F. C. belangen te mogen zien. Met de oefenwedstrijden, die ouder gewoonte weer alle verloren werden, werd al heel erg vroeg begonnen. Een ongekend iets was het feit, dat een thuismatch van ons eerste op het bijveld gespeeld werd, zoodat er meer gratis belangstellenden dan kaartjes koopers waren bij H. F. C. Ajax. 't Was een genoegelijk partijtje, waarbij de eenige goal van Ajax voor ons de nederlaag beteekende. Tijdens de E. D. O. serie wedstrijden kregen we een 62 in het aangezicht, natuurlijk van R. C. H. Begin September speelden we nog tegen E. D. O. De uitslag is nergens geme moreerd, zoodat we wel veronderstellen mogen, dat ook hier geen belangrijk succes verkregen werd. Een flauwe poging van de veteranen om ook competitie wedstrijden te spelen, mislukte, daar de ervaringen van den H. V. B. inzake 3a elftallen van dien aard waren, dat de H.H. voortaan geweerd worden. (Je moet eens zien, hoe onze oudjes nu moeten werken om in het veteranenteam gehandhaafd te blijven.) Als nieuw lid gaf zich dit jaar Marius van der Lee op, denkelijk zelf niet vermoedende, dat hij de spil zou zijn van het elftal, dat onzen gasten partij zal mogen geven bij de a.s. feestwedstrijden. gouden jubileum werden tijdens de Algemeene Ver gadering benoemd de H.H. Spoelder, Mollerus, Lotsy en van Lennep, welk college gemachtigd was, zich naar behoefte uit te breiden. Het eerste elftal was als volgt opgegeven: A. IJ. van der Meulen J. Weber A. van Haeren J. de Jonge Ben Verwey F. Reuvekamp Gille E. Reydon F. Kuipers D. Miezérus M. C. Sigmond H. v. d. Berg. Op Curagao. Tot leden van de Feest-Commissie voor het Wim Reijdon en Henk Engel ontmoeten elkaar bij een bad in de Caraibische zee. (1929).

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 177