JOHN VAN EEGHEN JN zijn prille jeugd H. F. C.-ertje, daarna Zuid-Afrikaander, tij dens zijn verlof en na zijn definitie ven terugkeer wederom H.F.C.'er en thans ruim vijf jaar als com missaris, speciaal met de zorg voor de elftallen en terrein belast, deel uitmakende van het Bestuur, ver der ex-veteraan en perpetueel keeper van de bestuurssix, zie daar de staat van dienst van John. Hoofdeigenschappendoods benauwd voor al, wat last en verantwoording geeft, steeds van dezelfde onverstoorbaarheid en kalmte, door dik en dun eerlijk, correct, sportief. De lezer, die goed tusschen de regels door weet te lezen of John kent, heeft wel eenigszins in de gaten, dat John niet iemand is, die, als 't moet, opeens bergen administratieve rompslomp zal verzetten of plotseling op zijn eentje de H.F.C.'er vullen; men zou schrikken, als hij tijdens een john van eeghen. algemeene vergadering een rede afstaksommige outsiders zullen hem wellicht een decoratief ornament, alleen van uiterlijke beteekenis, wanen. Pas op, vriend, vergis U nietJohn is een H. F. C.'er van 't echte, onvervalschte soort. Zijn beteekenis ligt niet in werk, dat hij verzet of bombarie, die hij weet te maken, zijn kracht is te zoeken in zijn nuchteren, niemand ontzienden, maar ook niemand grievenden, gezonden kijk op de dingen, zijn eenvoud, zijn integriteit! Door zijn innemenden eenvoud is hij vriend van ieder, niet het minst van de adspirantjes, die als tot een Pa tot hem opzien, door zijn eerlijkheid bij allen gezien, door allen vertrouwd, door zijn gezonden, nuchteren, onbevooroordeelden kijk op de dingen, een adviseur, vooral in sportieve aangelegenheden, wiens opvattingen per se aanvaard worden. Zoo gaat hij al jaren zijn rustigen gang, nooit mankeert hij op de wedstrijden en oefenmiddagen, betrouwbaar kenner van alle spelers, klein of groot, zelfstandig en

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 184