allerminst iets, wat uitsluitend aan de voetballerij ten laste gelegd mag worden, want in iederen tak van sport, zelfs in een zoogenaamd excelleerende als de hippische, zal men jongelui aantreffen, die helaas de normen uit het oog verloren en vergeten hebben, dat de nuttige arbeid, dien de maatschappij van ieder Een stille kracht in onze Club. onzer vergt, ten allen tijde nummer één moet zijn. Wij blijven bij juiste leiding in ons voetbalspel belangrijke en groote idealen zien, al zijn we ons wel bewust, dat dit is ten spijt van sommiger voor oordeel. Immers weten we, dat reeds in het eenvoudige team-work, in de absolute noodzakelijkheid tijdens het spel eigen-ik te vergeten, een levensles ligt be sloten, die den jongen mensch aanpassingsvermogen leert voor zijn latere positie. Ons voetbal legt een rem aan tegen egoïsme, en van niet minder waarde is het plotselinge initiatief, dat wij aan ons spel danken, andere groote deugden als doorzettings vermogen, tegenwoordigheid van geest, fair play en eerlijkheid in opvattingen etc. daargelaten. Zoo moge leiding van het huidige geslacht, jeugd- vorming in den tegenwoordigen tijd een spontane klank zijn, welke gewisse idealen omvat en ons voetbalwereldje zal goed doen ook in deze de tee kenen des tijds te verstaan. H. F. C. dankt het aan haar steeds voortreffelijk Aad Wijt, de verdienstelijke organisator onzer „Sixes". Bestuur, dat ook in dit opzicht reeds lang het schep pende voorbeeld in hare gelederen werd gegeven. Het zal waarlijk niet te boud zijn gesproken, wanneer wij als onze meening doen hooren, dat op de feestelijke reünie van het goud omkranste Haarlemsche Blauw-wit tal van vooraanstaanden uit de samenleving elkander zullen begroeten, die zich volkomen bewust willen zijn, dat zij aan de levenslessen in hun vroeger H. F. C. een deel van hun later succes te danken hebben. Gewis vervullen zij daarmede op dat oogenblik, zij het ongeweten, een opdracht van ontelbare vaderlanders, over de geheele wereld verspreid, aan wie de zegenrijke invloed van onze spelbeoefening op geest en lichaam niet voorbijgegaan is. We hebben waardeering voor de groote verdiensten van H. F. C., eerbied voor de in haar zoo schoon belichaamde idealen in H. F. C. siert de traditie van het al-beslissende goede en correcte Met deze traditie hoog in haar belauwerde vaan, zij het aan deze parel van den Nederlandschen Voetbalbond gegeven nog vele jaren haar lichtend schijnsel te geven, ten voorbeeld en ter spiegeling voor anderen. H. W. H. HERBERTS.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 189