ENKELE HERINNERINGEN AAN THE „GOOD OLD" jongste herinnering aan het H. F. C.-terrein is er één van licht en lucht en leven, van zon en zomerwarmte. Het is geen herinnering uit langvervlogen jaren, toen Muiier nog jong was en Pim Pernel eveneens, toen Spoelder nog geen Dr., geen Rector en geen H. F. C.- veteraan was, toen Feith van Lennep nog aan geen snor en Van Eeghen amper aan cricketkooien dacht en toen Karei Lotsy nog geen loudspeakerspatent in zijn keel had en nog geen perpetuum mobileerende H. F. C.-motor was. Mijn jongste herinnering is aan een H. F. C.-huis met malsch groen gras en een tapijt van duizenden Pinksterbloemen, met een kostelijk zonnetje en veelkleurige shirts van tallooze voetbaljongens. Ik zie weer nièt-ge wicht ig-doende, maar uiterst actieve H. F. C. bestuurderen, weer vele H. F. C. leden, die hun plicht als scheidsrechter vervulden daar streden de clubs uit Haarlem, Den Haag, uit Rotterdam en de Hoofdstad, uit Alkmaar, uit Leiden fel, enthusiast, fanatiek en toch kameraadschappelijk. Veel vlaggen, veel feestelijkheid, intense voetbalvreugde bij een voltreffer in het vijandelijk vrienden-neteven korte voetbalspijt, als het lot niet gunstig was, de strafschop nét langs den paal suisde aan de verkeerde zijde even voetballeed, als in de allerlaatste minuut dé kans van den dag om zeep werd gebracht, de wedstrijd werd verloren, men uitgeschakeld werd Maar bij H. F. C. kniest men niet, de club zélf zat immers ook nooit bij de pakken neer bij tegenslag en teleurstellingzouden de bezoekende Juniores van bevriende vereenigingen dan downhearted zijn? Nooit! En de bonnetjes voor een levensgroot glas limonade, voor een onvervalschten boterkoek of een reep chocolade, ze deden de rest en tien minuten later schepten zij weer op, zooals jongens van veertien en vijftien en zestien jaar künnen opscheppen. Zöö zijn mijn herinneringen aan de Corinthian-Juniores-Toernooien, bij de oude Haarlemsche gehouden. Waaraan ik er nog ééntje toevoeg. Een geëindigd Toernooi. Het vertrek der deelnemertjes met hun leiders, het inhalen der vlaggen, het leegloopen der terreinen dan herinner ik mij een bijkans lelieblank huisje links van de tribune, met witte en wankelende stoeltjes en ik zie een genoeglijken kring van uitrustende hartelijke H. F. C.'ers, voldaan over den geslaagden dag dan komt plotseling vanwaar weet nóg niemand een kruik te voorschijn, stappen twee maal twaalf glaasjes in rotten van vier binnen, stellen zich als geoefende manschappen op een post van 't geweer bij ieder der aanwezigeneen versterkende borrel wordt onder opgewekten kout gesavoureerd met een napraatje over het welslagen van een drukken dag voor de Corinthian-voetbaljeugd. Mijn jongste herinnering aan de H. F. C. Langer terug. Een bezoek jaren geleden van mijn vereeniging U. D. aan de H. F. C., hetgeen beteekende een prettige wedstrijd, al was de nederlaag ook stevig, ik meen 72. Eén mijner vrienden thans eerzaam echtgenoot en huisvader, directeur

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 199