- 196 van een grootbedrijf, toen een jongmensch, geweldig enthusiast voor voetbal. Den dag na het pak voor de voetbalbroek kwam ik hem tegen. Hij glunderde, vertelde: „ik heb de beide goals gemaakt (schieten was zijn fort nietmet twee werkelijke prachtschoten". Toen kwam het „Mannes Francken klapte beide keeren Waarschijnlijk hèt moment uit dé voetballoopbaan van dezen U. D.'er Tijden daarna konden wij het hem nog altijd weer laten vertellen R. C H.-H. F. C (2-1) 7 April 1929. RrrtAnder mouvement Flamingo's bezoek hier in Deventer, met altijd meerdere Rood-en-Witters (H.F.C.'ers). Deze ernstig-cricketende vogels van diverse pluimage en na afloop vroolijke vrienden weten tegenwoordig ieder jaar den weg naar de Koekstad te vinden, al is het gras op het U. D. terrein soms wat lang en al ligt de mat niet altijd goedMr. Davidson hoüdt nu eenmaal van het Oosten. Nieuwe film. Was het niet in 1910, toen op de H.F.C. gronden de Nederlandsche ploeg België vermorzelde met 70? Negentien jaren geleden, maar mij is steeds bijgebleven het geweldige doelpunt, dat Mannes Francken maaktezich horizontaal werpend, geheel van den grond en onder onbeschrijfelijk enthusiasme den bal op kniehoogte, onhoudbaar in het net koppendmisschien voor velen, voor mij zéker le moment suprème van dezen gloriewedstrijd Nog een herinnering. H. F. C. in Deventer. Zes, zeven jaar geleden. Een behoorlijk team Ben Verwey, Kervel, N. Bouvy, Cohen Tervaert, Miezérus, de Reydon's, Arie V. 1. n r G. Daniels, Ir. M. v. d. Lee, A. IJ. v. d. Meulen, R. Jongeneel, J. v. Baasbank, H. Wamsteker, H. v. d. Berg, H. v. Renesse, C, Lamp, grensrechter F. Kotte, D. Miezérus, Mr. G. de Ruijter.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 200