197 van Beekum, Tancrelle, Kreek en Frits Kuipers. U. D. weerde zich en bracht het Daarna werd er „geplakt". Al waren het geen zegeltjes. Een groote kring in de lommerrijke Buiten Sociëteit bleek zélfs voor Westerlingen dusdanig gezellig te wezen, dat de H. F. C. bleef plakken negen jongelui wilden Deventer bij avond en nacht zien. Ik herinner mij inkwartiering bij dezen en genen, een even gezelligen als vroolijken maaltijdeen motoravondfeest, waarbij H. F. C. met de politie meende te mógen en te móeten medepraten een langen avond, die omvloog en den volgenden dag een afscheid, waarbij de export van Deventer koek een geweldige vlucht nam een alibi voor het verblijf in de IJselstad, een pleister voor allen, die den vorigen dag in Haarlem tevergeefs gewacht hadden op den terugkeer van de blauwwitte voetballers. En 't gekste is, dat je nü nog H. F. C.'ers tegenkomt, die je een por in de zijde geven met een „wanneer komen wij nog eens weer bij jullie" Fn dan beweert men zoo vaak, dat het Westen niet naar 't Oosten wil, het Oosten, waar toch eens de Wijzen vandaan kwamen en nü nog zooveel gezelligheid kan heerschen. En nu nog een persoonlijk woordje aan dengene, die mij moreel dwong om een woordje te schrijven in wezen een ongelooflijke eer, die ik naar waarde weet te apprecieeren. Jij, Karei, driedubbeldoorgefourneerde H. F. C.'er, als je over vijf of tien jaren, het blauw-witte hart in je wit-blauwe lichaam mocht hebben, mij wéér op te roepen om in mijn pennehouder te klimmen, mij weer de ontzettend enerveerende, dringende en dwingende rappèls stuurt, mij als 't ware prest tot schrijven, al heb ik feitelijk niets interessants te vertellen, por mij dan nóóit weer aan met een circulaire, waarin „naast bijdragen van onze leden ook artikelen van bekende officials uit onze voetbalwereld op te nemen". Dat was bijna een reden geweest, om niet te schrijven. Laat mij volstaan, met eenvoudig van sport te houden, omdat de beoefening ervan gezond is, omdat de sport het lichaam sterkt, den geest verkwikt en vriendschap aankweekt. Mijn vrienden en kennissen uit de H. F. C., weest hartelijk gelukgewenscht met de Gouden Bruiloft, nog vele jaren na deze in opgewekt clubleven, in hopelijke successen met hooghouden van den geest, die altijd in de H. F. C. 1879 heeft geheerschtde geest van vriendschap voor elkaar, van verknochtheid en toewijding aan de blauwwitte vaan, die ook voor ons, Oosterlingen, een symbool is van de waarachtige amateurvereeniging. En opgewekt, met frisschen moed het één-en-vijftigste levensjaar in tot 11 Deventer, 2 Juli '29. H. M. LUGARD.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 201