200 zijn, maar begrijpelijkerwijze spaarden de heeren zich voor den eindstrijd tegen onze Haarlemsche rivalen de Racing. R. C. H. had het ons gemakkelijk gemaakt door achtereenvolgens A. F. C., Blauw-Wit en Z. A. C. te slaan. Ernst (2) en Henk zorgden er voor, dat de tribune daverde van de Amerikaansch- Olympischen, half Hollandschen strijdkreet: „Ray, ray, ray, H.F.C. neemt den A.R.O.L. beker mee Zouden wij door onze eigen feesten nog in staat zijn, het kleinood te komen verdedigen We hopen het van harte, al zal het niet gemakkelijk gaan. De competitie H. F. C. II in 1929. bracht ons samen met Ajax, Sparta, Hermes D. V. S., Hilversum, Stormvogels, R.C. H„ A. D. O., V. U. C. en U. V. V., waarbij dus zes van de negen vereenigingen de verandering van spijs waren, die onze voorhoede moest doen eten. Oude wijn behoeft geen krans, zoodat onze jongens stevig hapten in de IJmuidensche vogeltjes (40) en hiermede een nieuw record vestigden, daar zij in den eersten thuiswedstrijd de punten voor zich zelf hielden. Een week later, op visite bij Ajax, stonden we, dank zij een listige goal van Ernst en een akelig hard schot van Mies, bij de pauze met 2—0 voor. Het bleek echter, dat Hein, die door het ontbreken van Marius, center half speelde, geen voldoende uithoudingsvermogen had om zijn schitterend spel van voor de rust vol te kunnen houden. Ajax nam hierdoor de overhand en wist ten slotte het verdiende gelijke spel uit het vuur te sleepen. Bovenste rij v. l.n.r.H. Amcsz (grensrechter), P. Hoomans. C. J Perre, P. Jongeneel Jr. Middelste rij J. Marchant, F. Reuvekamp Gille, P. C. Hagenaar. Onderste rij J. van Parreeren, C. J. van Wijk, J. Kruijt, B. Dijkhuijzen, H. v. Beem.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 204