Dr. H. M. P. M. EYSVOGEL ^LS 14-jarige knaap deed Herman in 1912 zijn intrede in de voetbal wereld. 't Was door een samenloop van omstandigheden, dat hij op een gegeven moment het 6e elftal van V. R. A. moest completeeren. En waar voor dergelijke baantjes meestal de linksbuitenplaats gereser veerd wordt, behoeft het geen ver wondering te baren, dat deze hem toegewezen werd. Met 140 werd gewonnen, mede door het goede debuut van den linkerbuitenman, die zelf ook meerdere goals voor zijn rekening nam. En zoo zien we IJsco, die toen nog geen IJsco kon heeten, daar dat voor menigeen zoo heerlijke product nog niet uitgevonden was, in 1914/15 nog steeds als buitenman, maar nu in het eerste van de Vol- harding-Rap-Combinatie. Genoemde vereeniging gaf tijdens den oorlog het voetballen op, zoodat Herman van club moest veranderen. Reeds helde zijn keuze naar de H. F. C., o, herman EYSVOGEL waarvan hij Peddy Francken ken- U. V. V. introduceerde, bij welke vereeniging hij ongeveer 6 jaar lang het eerste elftal versierde. Toen er in 1922 23 moeilijkheden waren in de oude Utrechtsche club, bedankte met meerderen ook Eysvogel. Gevolg gevend aan zijn vroegere plannen, wendde hij zich tot ons en speelde nog enkele wedstrijden mede van de competitie, waarin wij ten slotte het eerste-klasseschap heroverden. De elftal-commissie handhaafde hem 't zij als linksbuiten, maar meer nog als links half tot einde 1926, toen een onwillige knie voor goed een einde maakte aan zijn actieve voetballoopbaan. In September 1925 werd hij uitverkoren het eerste elftal aan te voeren, daar Frits Kuipers zich van het voetbalveld terugtrok. In deze qualiteit maakte hij toen tevens deel uit van de elftal-commissie, terwijl de Algemeene Vergadering van 10 September 1927 hem in de vacature Snouck Hurgronje benoemde tot Commissaris van onze vereeniging, in welke functie wij hem nog steeds werkzaam zien. met zijn zoon (jongste nd der H. F. c.). de, toen van der Drift hem bij

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 213