dan is het plotseling weer mis en kunnen we heelemaal niet verder. Juist als bij de Olympiade, wanneer je buiten het Stadion kwam en een tram moest hebben. Nog nooit had ik een dergelijken wantoestand op onze velden meegemaakt, 't Was me waarlijk onbegrijp'lijk en toen ik bij een jongen vóór mij informeerde, wat hier gaande was, kreeg ik tot antwoord dat: „De clown bezig was De clown wat dat beteekenen mocht Plots begreep ik het. Lezer, volg me, het was 't echt Haarlemsch accent van een straatknaap, dat me misleidde. Hij meende er mede te vertellen, dat „Dick Laan bezig was Toen ik verder op Aad Wijt bezig zag, als een verkeersagent het verkeer weer in banen te leiden, was ik er van overtuigd, dat ik weldra op de tribune zou zitten met mijn bloc-note om een hedendaagschen wedstrijd als van ouds te gaan verslaan. Zoover ben ik, geachte lezers, niet gekomen, wel op de tribune, doch aan dit verslagschrijven niet. Toen ik daar dan rustig in mijn oude hoekje zat en de wedstrijd nog beginnen moest, kwam ik tot de overtuiging, dat het heden ten dage toch feitelijk geen zin heeft, je op een Zondagmiddag „gaar" te zitten pennen aan een verslag, dat niet zooals vroeger zoowat het eenige verslag was, waar je „club" wat aan had. De groote pers bemoeide zich toen nog weinig met ons. Hoe is dit thans Om half vijf weet men per radio de voornaamste uitslagen der wedstrijden en zijn er heele belangrijke, dan kunt ge ze thuis in een clubfauteuil heel makkelijk volgen, 'k Was blij geen clubcorrespondent meer te zijn en velen van mijn „would-be" opvolgers zullen door dezelfde omstandigheden wel afgeschrikt zijn amateur- voetbal-verslaggever te worden. Schrijf enthusiast, zooveel je wilt, tegen het gesproken woord, dat de menschen thuis zoo plots door den aether bereikt, kunt ge toch niet op. Dan kwam er dezen middag nog iets bij. Wie waagt het nü nog een actueel verslag te schrijven, voor de H. F. C. althans Wij toch, zien de zaak, als het moet, nog een paar keer herhaald, want wij toch hebben DICK LAAN. Ja, H. F. C 'ers, die beste vriend van ons is zeer zeker wel een uniek -bezit. Geen enkele club heeft zulk een lid. Een man, die voor zijn oude club misschien nooit een goal maakte, doch de groote menigte blauw-witten vele uren reeds met de door hem gemaakte films zoo heel prettig bezig hield, mogen we toch zeker bij dit vijftig-jarig bestaan wel huldigen en mèt hem ook zijn secretaris, Aad Wijt en de andere helpers. In Dick Laan en zijn staf heeft de H. F. C. een aantal buitengewone leden. Welke club kan op zijn eigen film-company bogen Maar welke club heeft een „Dick Laan Dick maakt die films voor zijn genoegen, maar misschien nog meer voor het vermaak van ons, H. F. C.'ers, dat zullen we straks weer zien. Hulde Dick, driewerf „Hulde Met dit al is dit relaas geen echte van „de Spanjaardslaan" geworden, doch de motieven brachten toch iets typisch blauwwit's naar voren en wel een „open-doekje voor onze film-vrienden. „Dick en Co", „Kerels", (om met Karei te spreken) ik ben jelui extra dankbaar, gij dekt, door Uwe producten, schitterend den aftocht van een prce-historisch pennenwurm. SEE-SAW.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 216