H. W., hoe ik opstap H. W. keek, en zag zijn kampgenoot het volgend oogenblik onder de fiets liggen, onmachtig om op te staan. Het vehikel lag juist op het doode punt en de sterkste krachtpatser had er niet zonder hulp onder uit kunnen komen. Ook herinner ik me nog duidelijk, hoe Jaap de Jonge midden in den nacht in Amersfoort tusschen twee agenten werd opgebracht naar het bureau. Hij had geen lantaarn bij zich trouwens, het kwam meer voor, dat z'n boel niet heelemaal in orde was. Reed hij niet zonder remmen en met een jutezak, waarin al z'n kampeerbagage, over het stuur, de Ardennen op en af Maar om op Amersfoort terug te komen, U begrijpt, de heele bende er achter aan 't was een fraaie optocht Met de politie zijn wij trouwens meer in aanraking geweest, zoowel hier als in België, waar het de marechaussée was, die ons schijnbaar niet al te best vertrouwde. Kamp op 't landgoed „Ampsen" bij Lochem. Nu fietst een normale Belg zonder noodzaak liever niet in de Ardennen, zoodat een stelletje zwervers met zwaarbeladen fietsen wel verdacht moest schijnen. Enfin, ze konden ons blijkbaar niets maken, want zonder bijzondere moeilijkheden zijn we toch tot in Luxemburg doorgedrongen. Wie er alzoo van de partij geweest zijn Afgezien van het drietal Boko, H. W. en Hoen, de eigenlijke organisators, vind ik in mijn notities vele ex- en huidige eerste elftallers als Arie, Castro, Frits Engel, Tankie en Wiet Vries van de oudere garde Jaap I en II, duidelijker gezegd Jaap de Jonge en Jaap van Baasbank, Henk van den Berg en Rud Jongeneel van de jongeren. Je zoudt er een aardig elftal van in elkaar kunnen draaien met Bas in de goal en nog zoo'n „gooser" als elfden man Meer bescheiden types, wat voetbal-prestaties tenminste betreft, waren er anders ook bij, zooals Bas, al vaker vermeld, Carel Daniëls, P. van Bueren, Theo Elias, Bertus Dijkhuizen en nog vele anderen, wier namen mij niet zoo gauw te binnen schieten. H. Wegerif. E. J. Veldhoen, J. v. Baasbank.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 220