220 sportsman, gaaf van karakter, eerlijk tot in het diepst van zijn botten, geen dubbel zinnigheid hadden te verwachten. Na ongetwijfeld ernstigen zelfstrijd en rijpelijke overweging tot ons gekomen, was hij van de eerste minuut af een H. F. C. er van de bovenste plank. Over het spel van onzen captain behoeft niet gesproken te worden, we kennen het wel. We betreuren het, dat internationale wedstrijden te hooge eischen aan zijn zenuwen schijnen te stellen, maar vinden het erg rustig, dat hij zijn onwaardeerbare talenten op gebied van techniek en tactiek voor onze competitiewedstrijden bewaart. In zijn kwaliteit van aanvoerder, oefent hij onmiskenbaar overwicht op zijn elftal uit; karig en kort in zijn uitingen heeft hij zijn mannen in de hand en mag nu reeds een der beste aanvoerders genoemd worden, die wij gehad hebben, in invloed en wijx.e van optreden nipt zoo heel erg veel verschillend van Frits Kuipers. Na den wedstrijd een gezellige kameraad, vertrouwenwekkend als vriend, voor den vijand echter te duchten 1 Men zoude Henk's capaciteiten te kort doen, indien zijn geweldige redevoeringen niet gememoreerd werden, waarbij kop en staart veelal zoover gescheiden liggen, dat men, bij den staart gekomen, vergeten is, waar de kop begon. De spreker zelf trouwens ook. Inmiddels het succes is er niet minder om. Alles bij elkaar genomen mag dus H. F. C. blij zijn met zijn captain, man van beschaving en wetenschap, fijngevoelig op het punt van eerlijkheid en karakter, vol hartelijkheid en toegenegenheid voor de H F. C., kortom een homme de coeur. Ik ben blij je in dit eereboek te mogen memoreeren, Henk, blijf nog lang onze paladijn KEES.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 224