22 - de schuchtere vraag werd gesteld, of het voetbalspelen van adelborsten met vlijmscherpe ponjaarden aan kettingen aan den lijve, wel gewenscht ware voor hunne navigatoire ontwikkeling aan den wal. Und solche mehr. Ten slotte, alweer gedeeltelijk als propaganda, maar ook uit overtuiging, werd er steeds voor gezorgd, dat de jongens drooggelegd werden, zelfs na een knallende zegepraal. Er werd in die dagen veel intensiever getraind trouwens. Ziedaar eenige onschuldige, vluchtige overdenkingen. De Koekamp met de legendarische carotteurs-banden, waaruit slingereffect en mortizeerend werkende massé-stootschoppen gefokt werden, die afwisselden met doorschieters en losseband- trekkers via de populieren, is niet meer. Er is, nadat de ge meente deze erfenis kalmweg gesocialiseerd heeft, een thee tuin in gekomen, met nu wijlen Kriens en ademlooze scharen muziekmenschen. Alles weer verdwenenDaarna n Bron gebouw, ook op fleschjes ver krijgbaar. Alles alweer zoowat op de flesch geloof ik En van onze eerste sup porters, wijlen mevrouw van Eeden, de heer Prins en an dere omwonenden, wier ruiten wij stelselmatig vernielden, leeft alleen nog mevrouw de We duwe van LennepCloëtta, die honderden jongens gelaafd heeft uit heerlijk koele kitten vol duinwater. Van de oudste spelers schijnt Borel nu luit.-generaal te zijn. Ik moet hem dagelijks voorbij loopen in den Haag. Jhr. Mr. J. W. Schorer en Jhr. Mr. D. E. van Lennep, Tonny van Walcheren en Peltenburg en Pleyte zijn de eenigen, die nog in leven zijn van de alleroudste garde. Even rechts van het ingangshek van het Brongebouw is de plek, waar ik mijn schoolmakker v. Lennep vroeg „Wil jij nu de leiding nemen, d'r moet er één aanvoerder zijn, zeggen de jongens". „Nee, dat moet jij maar doen was zijn antwoord. Bij Peltenburg moet ik even stilstaan. Ik had het spel te Noordwijk en in Ostende gezien, hij was meen ik toen al in Engeland geweest en had het eveneens zien spelen. Aan hem vooral en wijlen Anton Schiff had ik toen 'n geweldigen steun. Ook Anton Schiff kende iets van het spel geloof ik. Velen dier oud-H. F. C.'ers hebben intusschen andere belangen te behartigen gekregen, alleen de oude Pelt volgt nog trouw alle veldslagen van onze Club op ons eenige veld, waarvoor 'n eeresaluut Het ligt niet binnen mijn bestek om onze groote spelers of zelfs de verdiensten onzer diverse voorzitters of bestuursleden de revue te doen passeeren. Ik zou weldra van de plank geraken. Maar toch doet het mij goed er even bij stil te staan, dat wij De groote tijd van Loosjes. Herinneringen aan het feest te Velsereind 15 Juni 1901. Links onze Eereleden M. Loosjes en J. J. Swens,

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 26