langer tijd verdwenen meestal omdat een goede leiding ontbrak en er inwendige ruzies ontstonden, die tot teruggang of ontbinding voerden. De clubs, die bleven bestaan, stonden meest alle onder krachtige en verstandige leiding. Daaronder heeft H. F. C. altijd een eereplaats ingenomen en dat dankt ze zeker voor een groot deel aan Pim Muiier. Een goed geleide sportvereeniging kan op het karakter en de toekomst van de jongere leden een voortreffelijken invloed hebben, een invloed, waarvan de beteekenis veel verder gaat dan zij, die buiten de sport staan, zich kunnen denken. Thans zijn er verscheidene clubs, waar leiders te vinden zijn. die, nadat hun actieve dienst voorbij is, in het bestuur van de club zijn gebleven en daar een uitnemenden invloed uit oefenen op de jongere generaties. Die figuren kwamen een veertig jaar geleden bijna niet voor. Iedereen begon toen pas, het was om zoo te zeggen de eerste generatie, die voetbalde, en voor zoover er goede invloed van enkelen op de anderen uitging, was het omdat die enkelingen bizondere persoonlijkheden waren. Van die bizondere persoonlijkheden was Muiier een van de voornaamste. Hij had zijn elftal onder en ook na den wedstrijd in de hand en de vaders en moeders van de jeugdige spelers, soms niet ouder dan 15, 16 jaar, lieten hun zoons met gerust hart reizen en trekken, omdat „meneer" Muiier meeging en de leiding had. Hij heeft er altijd naar gestreefd om spel en spelers op hoog peil te houden en wie zich goed rekenschap kan geven van( den groei van de sportbeweging in Nederland en van de maatschap pelijke beteekenis daarvan, kan begrijpen, hoe zijn invloed is geweest. Nu ik de gelegenheid heb om eens in het openbaar te zeggen, wat Pim Muiier voor het Nederlandsche voetbal heeft beteekend en hoe die beteekenis veel verder gaat dan het eigenlijke terrein van de Nederlandsche sport alleen, nu grijp ik die gelegenheid met beide handen aan en waar kon dat beter gebeuren dan in het gulden boek van de H. F. C., zijn club H. F. C. kan hem niet beter eeren, dan door de goede tradities, welke hij heeft gegrondvest, voort te zetten. P. DROOGLEEVER FORTUYN.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 33