BIJ HET JUBILEUM VAN H. F. C. ^fAT een herinneringen doemen niet voor mijn geest op bij het neerschrijven van den gelukwensch aan het adres van de Haarlemsche Football Club Visioenen van een helaas reeds voorbijgegane periode, waarop de levensblijheid en de zorgeloosheid van de jeugd zulk een merkwaardig karakter drukken Beelden van spel en spelers, die de bewondering of minstens de waardeering wegdroegen van allen, wien een voetballersideaal voor oogen zweefde Het is dus allereerst een gevoel van hartelijke sympathie en dankbaarheid, dat mij the Good Old doet gelukwenschen met een bestaan, dat zich in menig opzicht onderscheidt van tal van andere vereenigingen. Geslachten gaan op en zij gaan onder. En zoo is het met groepen op elk terrein des levens, die na een tijdperk van bloei aan de onverbiddelijke degeneratie ten onder gaan. Van ganscher harte proficiat, gij H. F C., die tot nog toe den tand des tijds wist te doorstaan Moge Gij nog lang dien grooten Vandaal, wien alleen behoud van het Algemeene aan het harte gaat, weerstand bieden Gij hebt groote verdiensten, omdat Uw ontstaan valt in een tijd, toen de beteekenis der sport en der lichamelijke opvoeding nog vrij algemeen werd miskend en toen men nog vechten moest voor een klein plaatsje in de zon voor dien factor in het volksleven, waarvan de sociale waarde thans schier allerwege wordt gewaardeerd. Wie ontkent er in onze dagen nog de noodzakelijkheid van een tegenwicht tegen het moderne leven in besloten ruimten en met zijn enerveerend en sloopend gejakker Wie begrijpt er niet, dat dit tegenwicht gevonden is in de sport, systematisch beoefend onder deskundige controle Welke Nurks durft nog de levensvreugde te loochenen, die de sport in het bestaan van duizenden en duizenden kinderen, rijk en arm, heeft gebracht en brengt En wie durft te ontkennen, dat sport de beste karaktereigenschappen tot ontwikkeling brengt en den grondslag legt voor een hechte vriendschap en waardeering, die, uit een oogpunt van maatschappelijke organisatie, onmisbare elementen zijn voor den opbouw van de toekomst onzer samenleving Welnu, H. F. C., Gij hebt pioniersarbeid verricht en hebt mede de spits afgebeten. Gij hebt reeksen van geslachten vreugde geboden en door echten sportgeest het bewijs geleverd van het bestaansrecht van ons mooie spel. Sportlievend Nederland is U erkentelijk en wenscht U een toekomst, zoo mogelijk nog glorierijker dan de jaren, die achter U liggen Dr. I. H. J. VOS. Lid van de Medische Commissie van den N. V. B.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 38