'I 43 „vriend" Pim. Mijn liefste publiek werd gevormd door de liefste meisjes van Haarlem-en-Omstre- ken, van wie het in mijn nu meer gelouterde verbeelding indertijd letterlijk wemelde door mijn jongens-fantasie Mijn heftigst verdriet van toen bestond uit de, streng- zoo vor- oudere en melijke „captain", in weerwil van een, bij die gelegenheid op zettelijk opgezetten hooge-hoed, vergèèfs op audiëntie bij mijn strengen en onverzettelijken opvoeder was geweest, om mijn Zondags-arrest op geheven te krijgen, wijl een kampioens-overwinning op het Amsterdamsche R. A. P. moest geforceerd worden. moralitere bestraffingen van voetbal-verbod op het, van vele ruiten om-muurde Wilsons-plein. Nog dieper knaagde mijn jongens-verdriet, als ik, o rechtvaardiglijk bestraft werd met ontzegging, aan een voetbal-match te mogen meedoen. En de Haarlemsche hemel dreigde boven mijn schuldig knapenhoofd ineen te storten, toen diezelfde „meneer" Muiier, onze Dit alles is met het vorderen der jaren ietwat genivelleerd. Men spreekt van bezinken van vermil- derd en vervlakt. Maar zoo'n club jubileum is noodig, de oude herinneringen eens frisch op te rakelen de vroegere emoties sprankelend op te jagen de ver- leden vreugden en verdrietelijkheden weer vol leven te stuwen de Haarlemsche H. F. C.-reminicenties in het vroolijk of neer slachtig beeld te plaatsen dier vlegeljaren 'n „Good-Old" dribbelaar. Vrouwelijke mede- en tegenstanders uit het Kenau-park. Tackel-geval. onthutste Haarlemsche burgerij van anno dazumal.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 47