H. F. C. steeds tot de genoeglijkste wedstrijden rekenen. Zoo zouden er meer bewijzen zijn aan te voeren, waaruit duidelijk blijkt, welke vooraanstaande plaats H. F. C. onder ons, voetballers, inneemt. En hoe verklaar ik deze algemeene achting en sympathie Is 't een zekere verwantschap, die wij allen met haar voelen, omdat H. F. C.'s oprichter en eerste leider tevens oprichter en eerste leider was van onzen bond Erkentelijkheid voor de bescheiden aangename wijze, waarop steeds H. F. C.'s vertegenwoordigers op onze Algemeene toen iedere club nog een eigen afgevaardigde zond aan de besprekingen deelnamen Is 't dankbaarheid voor de vele genoeglijke voetbaldagen op 't heerlijk gelegen en in-gezellige veld doorgebracht Mogelijk dat dit alles er toe heeft bijgedragen om H. F. C. bij ons zoo n groote plaats te doen innemen. Maar de hoofdreden is, dat de sportieve geest, die den man bezielt, die Nederland 't voetbalspel bracht, de clubgeest werd en is gebleven van zijn club. 't Waren zijn opvolgers, van wie ik met name noem Martinus Loosjes, Karei Lotsy en Cees Spoelder, welke dien geest wisten en weten te handhaven, die, alle moeilijkheden ten spijt en ongeacht de zoo sterk gewijzigde maatschappelijke verhoudingen, hun club zoo getrouw deden en doen blijven aan haar oorspronkelijk karakter: een vriendenclub, waarin een kameraadschappelijke omgang en een sportieve geest vóór alles gaan. Dat te hebben bereikt, is een praestatie der leiders, die niet hoog genoeg kan worden aangeslagen. En wij allen, die ons verheugen over het bezit van een dergelijk lid in onzen bond, omdat wij den goeden invloed, die van een dergelijke vereeniging kan uitgaan niet mogen onderschatten, dienen dien leiders zeer erkentelijk te zijn. Maar niet alleen wij, maar zeker in 't bijzonder zij, die thans de jonge garde van deze oude club vormen. Aan hen de moeilijke taak, dat werk voort te zetten, er voor te waken, dat dit mooie bezit voor voetballend Nederland ongeschonden blijft, ongeschonden in zijn onderlinge vriendschap, ongeschonden in zijn sporteer. Mogen bij een volgend jubileum de ouderen dan tot de leiders kunnen zeggen Gij hebt onzen dank en dien van Neerland's voetballers verdiend. Gij hebt uwe taak op de juiste wijze volbracht. H. F. C. is gebleven een sieraad van onzen bond P. A. DE HAAN.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 51