CEES SPOELDER DE spits van H. F. C. is on tegenzeggelijk Cees Spoelder, al moge zijn figuur niet aan deze qualificatie doen denken. Onze rustige taal spreekt van een voor zitter, evenzoo biedt de vorme lijke Engelschman zijn leider een stoel aan. De militaire Duitscher laat hem staan. Geen van deze betitelingen passen echter voor onzen leider, die niet alleen een voorzitter is, die meer is dan een „Vorstehender". Ik zou hem een „Vorgehender willen noemen. Van de laagste elftallen is hij op de hoogte als van het eerste en waar de jongeren trekken, daar trekt hij mee, wanneer belang rijker dagen van het eerste hem niet dwingen aan het hart van de vereeniging al zijn zorgen te wijden. Bij het aanbieden van het voor zitterschap werd door hem slechts één eisch gesteld. Bezwaren waren er niet. Dat er tijd, gezelligheid, inspanning, emoties en wat al niet mee gemoeid zouden zijn. werd niet door hem aangeroerd. Hier over behoefde niet gesproken te worden, maar er was één eisch, en wel deze, dat hij het voorzitterschap op zich zou willen nemen, wanneer hij op een eenheid in het bestuur zou kunnen rekenen. En daarmede openbaarde zich de overtuiging, waarvan hij allen heeft weten te doordringen. Alleen te midden van een éénheid kan een ver eeniging bloeien. Niet alleen éénheid in het bestuur, maar eveneens eenheid in de vereeniging zelf. Deze eisch voor een eenheid was de uiting van kracht, niet het vragen van steun. Want in den loop der jaren hebben allen medegemaakt, dat in een strijd de ware H. F. C.-Cees eerst recht naar boven komt; hetzij te midden van een weerbarstig publiek op ons terrein, hetzij te midden van voetbaljuristerij om onze rechtmatige belangen te verdedigen. (Men beware ons voor een herhaling En deze joviale kracht gaat nu sinds bijna vijf jaar in onze vereeniging vooropen neemt een ieder met zich mee. H. F. C. mag zich gelukkig prijzen dezen paedagoog als

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 52