- 55 - den aalvluggen Eddy Holdert en twee van der Vinnes, L. en F. gescheiden door Max Henny, terwijl Pereira op den rechtervleugel huppelde. Dat was mijn eerste wedstrijd van het eerste elftal van H. F. C. Ik geloof, dat H. F. C. II in datzelfde jaar ook zoo verduiveld sterk was. Adé van Gogh, toen nog 'n snoezig jongetje, zooals de meisjes vonden H. en M. Francken, de gezellige Beijnes, Rein van der Woude, Spoelder, van Lennep en Witkop, ik herinner mij ze nog als den dag van gisteren. Prettige wedstrijden om te leiden vond ik altijd die tusschen H. F. C. en Haarlem. Daar zat wat an. Dan konden de heeren je anderhalf uur lang de handen vol geven H. F. C—Hollandia (5-2) 1921 22. net een kolfje naar de hand voor een jongen man aan den goeden kant van de twintig, met eerzucht genoeg, om het gezellig te vinden den driftigen Jan van den Berg den mond te snoeren, Gorter en Piet Stol, Maus de Cock en Krüseman in toom te houden, de van Waverens het zwijgen op te leggen, Cheriex of Prins, Ferf of Holdert in het gareel te laten loopen. Als Haarlem dan gewonnen had kwam de heer Hin in de kleedkamer vertellen, dat je de beste scheidsrechter was en als H. F. C. met de punten was gaan strijken, beklopte Tinus Loosjes je rechter schouder en vroeg of je nog eens gauw terugkwam. Zoo zal 't nog wel zijn in de scheidsrechterswereld. Het kranige elftal, dat zich door de 2e klasse worstelde en kampioen werd. Staand v.l.n.r.Ir. W. Cohen Tervaert, K. J. J. Lotsy, L. Tancrelle, B. Zwang, W. Reijdon, F. C. Kuip ers, N. Bouvy, D. Miezérus. Zittend A. v. Beekum, L. Bijvoet, Kreek, Joh. Lamp.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 59