DOOR ALLE TIJDEN DOOR J. HOVEN (^IJ moet het me niet euvel duiden, H. F. C.'ers, maar Uw merkwaardig feest is niet geheel ontbloot van tragiek, de tragiek van het ouder worden Het is waar, het is niet de club, die lijdt onder het stijgen der jaren. Eigenlijk is het tegendeel het geval, want een vereeniging, een gezonde vereeniging als de Uwe althans, profiteert van den rijperen leeftijd en geniet toch gelijktijdig alle voordeelen en voorrechten van de jeugd. Maar de oude garde van de club wordt ouder en ouder en bij de heerlijke herinnering Bravo, kerels! aan de eigen jeugd kan men bij zulk een gouden feest niet geheel wegcijferen, dat die eigen jeugd steeds verder in het verleden verzinkt. Dat is de eenige „note tragique" bij het heuglijk feit, dat Neêrland's oudste voetbalclub, die ons hier het voetbalspel bracht, dezer dagen „in eer en deugd" de vijf kruisjes passeeren gaat. Dat men bij dezen mijlpaal even stil blijft staan, dat de H. F. C.-garde en het H. F. C.-kroost eenige dagen tesaam komen, om dat zeldzame feit in vroolijkheid en in glorie te herdenken, dat de voor de geheele Nederlandsche sportwereld interessante gedenkboek-serie der oude Haarlemsche weer met een uitgave verrijkt wordt, een Het Elftal, dat 't kampioenschap der Overgangsklasse behaalde en daardoor H. F. C. wederom in de le klasse bracht (25 Maart 1923). Staande v. 1. n. r. G. H. Kaars Sijpesteijn, H. Seignette, E. Kervel, K. J, J. Lotsy, A. IJ. van der Meulen, W, Reijdon, W. J. H. Muiier, B. Verweij, Bart Brugman (Masseur), Nico Bouvy. Knielend Ir. W. Cohen Tervaert, F. C. Kuipers, Dr. H. Eijsvogel, E. Reijdon, D. Miczérus, J. de Koningh, A. v. Beekum, B. Zwang.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 66