goede echo Een der autoriteiten had het woord en, wie of wat hem geïnspireerd had, is mij nooit bekend geworden, wellicht de wensch het gesprokene te verduidelijken, plotseling begon hij van iederen zin des sprekers het laatste woord te herhalen. Wij, spelers, vonden het „geweldig" de anderen echter deelden niet in onze bewondering en onze merkbare opgetogenheid en op vriendelijke, doch duidelijke wijze werd Mannes verzocht daarmede op te houden. De mogelijkheid van verschil in appreciatie drong eerst veel later tot ons door. Mijne herinneringen aan H. F. C. zijn in den loop der jaren gegroeid tot één mooi geheel. Herinneringen, zij beginnen weer te leven, nu het gouden feest in aantocht is en als ook dat weer tot het verleden behoort, hoop ik nog een aangename herinnering rijker te zijn. Proficiat H. F. C. J. M. DE KORVER. Ziehier twee groote vertegenwoordigers van vorige generaties, de meest populaire voetballers van hun tijd. En nu gaan we naar het heden en wil ik ook hier den aanvoerder van het oogenblik even aan het woord laten, n.l. Dolj van Kol, den tegenwoordigen captain van het Nederlandsch Elftal en van het Amsterdamsche Ajax Voor zoover ik H. F. C. ken, vind ik deze vereeniging, zoowel in als buiten het veld, een van de prettigste in ons land. Vooral de wedstrijden tegen H. F. C. kenmerken zich steeds als zeer sportief en fair. Ik beschouw het als een voorrecht met de H.F.C.'ers om te gaan, want niet alleen, dat ik met of tegen hen speelde, maar ik heb een heele poos voor den N. V. B. op het H. F. C.-veld geoefend en ben daar steeds uiterst vriendelijk ontvangen. Het H. F. C.-veld vind ik erg mooi gelegen, zoo echt landelijk. De H.F.C: er, dien ik het hest ken en heb meeQetncicikt is Gcjus van der Meulen, met wien ik reeds in vele wedstrijden van het Ned. Elftal ben uitgekomen en met wien ik graag speel. Het is zoon echt prettig gevoel, als je met zoon keeper achter je speeltdan voel je je zoo volkomen op je gemak. Maar ook buiten het speelveld is v. d. Meulen een kracht voor het elftal door zijn kameraadschappelijk optreden, dat zulk een goeden invloed heeft op den geest in ons elftal. Zoo propteeren wij niet alleen van de spelcapaciteiten van H. F. C., doch ook van den bewonderenswaardigen clubgeest, dien men daar aantreft. Mijn ervaring in wedstrijden tegen H. F. C. is niet groot, maar ik ken geen prettiger tegenstandster en toen ik met mijn club op een vrij critiek moment in het laatste seizoen twee punten aan de Spanjaardslaan moest laten, toen hoopte ik natuurlijk in de eerste plaats, dat die beide punten Ajax niet noodlottig zouden worden, doch gelijktijdig, dat zij H. F. C. het kampioenschap mochten brengen. Dat is tot mijn spijt niet gebeurd. Doch ook zonder kampioenstitel zou ik H. F. C. als vereeniging en als tegenstandster aan het geheele Nederlandsche voetbal ten voorbeeld willen stellen. DOLF VAN KOL. Tenslotte zij het mij vergund een zeer vluchtige eigen impressie weer te geven. Ik herinner mij van H. F. C. uit den ouderen tijd allereerst dat geweldige massieve backstel, de gebroeders van Waveren. In mijn jongensbrein waren ze nog veel grooter

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 72