- 89 - fuiven. Na afloop werd er heel genoeglijk bij Brinkmann gegeten en nog meer gedronken. De Duitschers wreven ettelijke Salamanders met groote glazen bier, waarop ten slotte een der H. F. C.'ers voorstelde, dat nu ook eens te doen met onzen „volkskanker waarop men onmiddellijk den noodigen voorraad jenever liet aanrukken. De meeste H. F. C.'ers lieten hun glazen echter wijselijk vol schenken uit een flesch, die voor deze gelegenheid met zuiver water was gevuldAan het eind van den avond waren de gasten behalve vol bier ook vol eerbied voor de manier, waarop de H. F. C.'ers jenever konden drinken. Bekerwedstrijd H. F. C.H. B. S. (02) 25 April 1926. Helaas was juist de spoorwegstaking uitgebroken, waardoor ik twee dagen noodig gehad heb, om van Haarlem naar Amsterdam te komen. Gehaast heb ik me toen echter niet. Een der prettigste voetballers uit dien tijd was Moltzer, n stevig speler en harde werker, die nooit een wedstrijd als verloren beschouwde, voordat het eindsignaal was gegeven. Een elftal van Moltzer's en de scheidsrechters zouden een heerenbaantje hebben. Ik geloof niet, dat hij ooit een onvriendelijk woord tegen een scheidsrechter gezegd heeft. Alleen zat er volgens hem een fout in de spelregels. Dat verklaarde hij me na afloop van een wedstrijd aan de Spanjaardslaan tegen Sparta. Met den laatsten trap van den wedstrijd maakte Sparta na een uiterst spannenden strijd er 4 4 van. Het kan ook 3 3 geweest zijn het is al lang geleden doch dat doet aan de zaak Roe Sijpesteijn komt als invaller nog eens te hulp.

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 93