95 - Met de competitie-systemen, klasse-indeelingen, met de snelle toeneming van het aantal vereenigingen, de popularisatie van het spel en de publieke belangstelling begonnen onze zorgen. Wij zijn al lang, behalve voetballers, ondernemers van publieke vermakelijkheden geworden. Niet voor ons pleizier, maar bij de hooge eischen, die aan onze vereenigingen worden gesteld, zijn groote recettes een levensvoorwaarde. Zullen wij die steeds kunnen blijven verdienen Zullen wij steeds vermakelijk genoeg blijven Het is zeer twijfelachtig. Er zijn wel hooger boomen gevallen in den concurrentie strijd. Misschien is deze klank bij een jubileum wat somber, maar zij is zuiver en zij moge de ware vrienden opwekken. Wij moeten worden vrijgemaakt van dien dwang, om het publiek te vermaken. Vijftig jaren geleden hadden de vaders meestal nog niets voor de sport van hun kinderen over. De zoons van toen zijn de vaders van nu en velen hunner zullen Uwe feesten bezoeken. Maak, jubilaresse, van de gelegenheid gebruik om hen te overtuigen, dat eene historie van vijftig jaar U recht geeft op een bestaan, dat onafhankelijk is van tijdelijk, toevallig succes en van wisselvallige baten. Zij zullen er hunnen kinderen en kinds-kinderen een grooten dienst mee bewijzen. Wij hopen, dat Gij dit ongevraagd advies niet zult beschouwen als een onbescheiden bemoeiing in Uwe zaken. Het komt slechts voort uit onzen hartelijken wensch, dat Gij spoedig zult bereiken, wat ook wij als ons ideaal beschouwen, een zonnig vooruitzicht in lengte van dagen. Met hulde en hoogachting. Namens de H. V. V. KLEYN (Voorzitter). 4h MlP HHHMHMHMMMi

Jubileumboeken HFC | 1929 | | pagina 99