JIMMY MARSHALL Een rauwe kreet, om de spe lers aan te sporen. Een ietwat gedrongen figuur, naar omstandigheden gehuld in een verweerd trainingspak, een regenjas met bijbehoorend wondersponszakje, of een sportief Engelsch ruitjespak. Een stel oogen, dat onnoemelijk veel vertrouwen inboezemt, in een donkere kop, die niet mooi is, vol W. MARSHALL. rimpels. Een voetballer, een voetbal- leeraar, een voetbalvorscber, een expert in football-pools. Een pracbt-kerel. Zoo zie ik onzen trainer, Jimmy Marshall, één van de beste oefenmeesters, waarschijnlijk de beste spelkenner, werkzaam in ons land. Deze ontboezeming mag wat overdreven aandoen, wanneer men de resultaten van ons eerste elftal gedurende de twee jaren, waarin Marshall bij ons werkzaam is, nagaat. Er is hier echter geen sprake van overdrijving, want Jimmy werkt bij ons onder de moeilijkste omstandigheden, die men zich voor een trainer kan indenken: Matig materiaal, spelers die al te lang in bet eerste meeloopen om nog constant bezieling in hun spel te leggen, spelers die door hun werkzaamheden niet voldoende kunnen oefenen, veelbelovende spelers die onze club moeten verlaten wanneer zij het eerste naderen, jeugdige spelers die moeite hebben zich aan het hoogere voetbal aan te passen en talentvolle spelers die de mentaliteit missen voor het zware wedstrijd voetbalspel. Ten slotte een lange serie van jaren, zonder eenig succes voor onze twee hoogste teams, die onherroepelijk een druk moet uitoefenen op de spelers, die er niet meer echt in gelooven, terwijl juist een gematigde zelfoverschatting op het sportveld, als in het dagelijksch leven, noodzakelijk is om successen te behalen. Marshall mag dan zelf een schitterenden, vijfendertigjarigen, staat van 110

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 114