voetbaldienst bezitten. Hij speelde actief op alle voorhoedeplaatsen, vier jaar in eerste klasse Schotsch voetbal (Partiele Thistle), tien jaar in de eerste Engelsche divisie (Bradford en Oldham Athletic). Hij werd „transferred" voor, destijds enorme, bedragen van 1350 tot 2250. Hij mag dan al sedert 1930 in Holland als trainer werkzaam zijn en in 1934 bij K. F. C. het succes van zijn oefenmeestersloopbaan geboekt hebben, Sneek naar de eerste klasse gebracht hebben en nog in seizoen 1938/'39 zijn zomerwerk- zaamheden bij „Zaandijk" met een kampioenschap hebben zien bekronen. Jimmy mag dan in 1890 te Peterhead geboren en dus een Schot zijn, die zijn veel gesmade volkseigenschap nu eens eer aandoet, want „zuinig" weet hij elk voetbaltalentje uit te buiten en op te kweeken. De „zuinigheid" ligt zelfs in zijn spelsysteem, dat, goed toegepast, niets weggeeft. Het mag dan al een lust zijn Jimmy kundig en met toewijding bij ons aan het werk te zien wonderen mogen wij, zelfs van hem, niet verwachten! De voor H. F. C. zoo zware bestuursopdracht „ernst en hardheid bij de training" wist Marshall te benaderen - en dat zegt wat. Met een uitstekend bezette avondtraining in den nazomer, legde hij veel eer in. De opkomst was meer dan bevredigend in den winter. Talrijke spelers wist hij ertoe te brengen eindelijk met ernstige toewijding te oefenen en zich te verdiepen in de theorie van ons prachtige spel. Helaas waren de twee jaren nog niet toereikend om alle spelers van deze noodzakelijkheid te overtuigen, dus zagen wij slechts bij „vlagen Marshall s technische en theoretische lessen in de praktijk brengen. Die vlagen waren evenzooveel successen en dat kenmerkt de hand van den meester, onzen puiken trainer, die juist door zijn, voor H. F. C. ongekenden ernst het vertrouwen en de genegenheid van de spelers, elftalcommissie- en bestuursleden had gewonnen. Aan Jimmy Marshall hebben wij te danken, dat wij ons zestigjarig jubileum tenminste als tweede klasser vieren aan de spelers, die zijn opdrachten niet nauwgezet uitvoerden hebben wij te danken, dat wij geen plaats in de bovenste helft van de ranglijst veroverden. Voor het eerst, sedert jaren, zien wij weer eenige jongere spelers met veel belovend succes voor de toekomst in ons eerste elftal optreden. Spelers die trouw onder Marshall oefenden. Dat is de schoonste belooning voor je werk, ten bate van onze „Good Old", Jimmy! W. H. Ill

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 115