tusschen de doelpalen lag. Een gelukkige handelsgeest deed hem meester worden van bovengenoemd klee- dingstuk, dat afschrikwek kend genoeg was om zelfs den meest gehaaiden tegen stander een behoorlijke dosis ontzag in te boezemen. Al spoedig bleek dit tenue zoo'n funesten invloed te hebben, dat ook de bal lie ver een straatje omrolde dan in de buurt van den doelmond te belanden. Daarnaast was Bas zoo verstandig geweest om hechte vriendschap te slui ten met zijn omgeving, t.w. de doelpalen, die als tegenprestatie den overmeesterden keeper te hulp kwamen, waar zij dit maar vermochten te doen. Deze omstandigheden werkten er toe mede, dat het een lust was Bas aan het werk te zien. Hij speelde met de moeilijkste ballen, terwijl een tam schot recht op hem af hem in de lastigste situaties bracht. Voor de toeschouwers was zijn spel een attractie en toen hij reeds vroegtijdig den kring der non-combattanten opzocht, werd dit besluit door menigeen oprecht betreurd. Inmiddels was Bas begonnen zich in ander opzicht voor onze club verdienstelijk te maken. De zorg voor de jeugd is immer een der peilers geweest, waarop het bestaan van elke voetbalvereeniging gegrondvest behoort te zijn. Ook vroeger reeds hadden de opeenvolgende besturen nauwlettend de ontwikkeling van onze ,,hope gade geslagen, doch in de laatste tien jaren kwam hierin een kentering en wel in dier voege, dat wat voorheen aan het eigen initiatief der jongeren werd overgelaten, thans meer en meer onder leiding ging geschieden. Juist het minder succesvolle optreden van het eerste elftal deed de opleiding onzer toekomstige sterren intensi- veeren. Voor juniores en adspiranten kwam er een aparte trainer in den persoon van den Heer Constandse. Andere maatregelen werden beraamd om de jeugdige talenten gelegenheid te geven zich op de meest doelmatige en aangename wijze te ontplooien. Al deze plannen vereischten echter een aantal oudere leden, die zich de moeite wilden getroosten om de uitvoerende werkzaamheden te verrichten en 117 Na afloop in de kleedkamer. Herman Broekmeyer, Hak Broekmeyer en Henri Nietzman.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 121