die tevens beschikten over het noodige gezag bij de jongeren. Hierin nu heeft Bas zich wel bijzonder onderscheiden. Voorzien van een zeldzaam flair om met de juniores en adspiranten om te springen, wist hij zich onder hen een groote populariteit te verwerven. Zoodoende kreeg de vriend" Bas van een ieder gedaan al wat hij meende, dat den jeugdigen voetballer tot voordeel zou strekken. Woensdag- noch Zaterdagmiddag ging voorbij, of Bas was te vinden te midden van zijn discipelen. Met Henk van den Berg wien in dit opzicht gelijke lof moge toekomen; de naam ,,Bas" zou hier zonder bezwaar vervangen kunnen worden door de woorden ,,de combinatie Onderwater-van den Berg" schiep hij op vriendelijke, doch dwingende wijze orde onder de tuchtelooze, naar ontspanning hunkerende school jeugd. Een proef om de adspiranten de soms weinig plezante tochten naar vreemde velden te besparen en hen over te plaatsen in de sfeer van een eigen onderlinge competitie werd onder zijn stuwende kracht een eclatant succes; het aantal deel nemers steeg tot een omvang, welke sindsdien niet meer bereikt is. Voor de juniores werd hij de trouwe leider, die weer en wind trotseerde om hen in de een of andere lugubere uithoek van het Kennemerland aan te moedigen. Zijn medeleven met hun voetbalzorgen maakte hem tot de vraagbaak, die voor ieder een aandachtig oor en een passend antwoord had. In September '32 werd hij in het bestuur der H. F. C. gekozen. Zoo deze onderscheiding ooit een waardeering van bewezen diensten beteekende, mocht dit hier het geval heeten. Aangespoord door dit votum van instemming, strekte Bas zijn bemoeiingen nog verder uit. Naast het terrein van de jeugdzorg ging hij zijn energie wijden aan de lagere senioresteams. Zoodoende kwamen alle H. V. B.-aangelegenheden onder zijn hoede te rusten. Waar zich moeilijkheden, hetzij betreffende de opstelling der elftallen, hetzij anderszins, voordeden, was één tooverformule voldoende om tot de oplossing te geraken: ,,Bas en Henk". Bekijken wij achteraf, wat zij in de afgeloopen tien jaar voor het welzijn onzer vereeniging gedaan hebben, dan mogen wij daarvoor slechts ontzag hebben. Zij hebben gefunctionneerd als een der soliedste en nuttigste deelen van het raderwerk, dat onze club in deze niet immer succesvolle jaren op gang moest houden. Met zulke onderdeelen mag men zeggen, dat de machine van beproefde kwaliteit was! Door een verandering van werkkring, die tevens vertrek naar elders inhield, kwam er in het begin van dit jaar een even onverwacht als onverhoopt einde aan Bas' activiteit voor de H. F. C. Mogelijk zal zich nog eens het voorrecht herhalen, dat wij van zijn voortreffelijke diensten zullen kunnen profiteeren, mogelijk ook niet. Voorloopig kunnen wij slechts dankbaar zijn voor het feit, dat onze vereeniging gedurende een reeks van jaren een dergelijke steunpilaar in haar midden heeft mogen tellen. Als uitmuntend organisator, als accuraat bestuurslid, als toevlucht voor een ieder, die, speciaal op het gebied der lagere elftallen, een medelevend raadsman 118

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 122