als bedacht wordt, dat een 2-'0 en een 42 achterstand moest worden ingehaald. De tweenul ging te niet door Piet (in Deventer gepromoveerd tot Pieteriet) en Gé, terwijl WlM Kermer het succes van zijn leven boekte door de twee laatste goals in dezen match te scoren. Vrij ongelukkig werd in Haarlem van het nog ongeslagen Blauw Wit met 10 verloren. De Amsterdammers waren voortdurend in de ver dediging gedrongen, waar zij echter met behulp van een dosis geluk en van vreemde scheidsrechterlijke beslissingen stand hielden. H. F. C. D. W. S. was heel wat minder opwindend dan de vorige H. F. C.- D. W. S. Verdiend werd thans met 1-3 verloren. Een penalty van Gé's voet leverde het tegenpunt op in dezen van onze zijde slecht gespeelden wedstrijd. Ook in Dordt bleven we met flinke cijfers de mindere (1-4). Een goal van Piet H. bezorgde ons een 14 tegen Z. F. C., dat als „sterk" bekend stond, maar er niet veel van liet blijken. De 3'4 van de „reprise" H. F. C.'D. H. C. memoreerden we reeds. Achtereenvolgende nederlagen werden er geleden tegen D. "W. S. in A'dam (64), de Spartaan in Haarlem (2-4, Holdert-Beker) en H. F. C.''Stormvogels 5, zoodat wij het jaar 1935 als Nr. 10 beëindigden. De oud-Internationals bleven met 7-'3 in de minderheid, terwijl D. H. C. zijn 6.0 overwinning uit den degradatietijd met dezelfde cijfers herhaalde. De 3'0 nederlaag tegen V. U. C. in den Haag voorspelde niet veel goeds, en de 2-2 in de overgespeelde Stormvogels ontmoeting kon ons niet uit de penarie helpen, te meer, waar hierop spoedig een 2-0 nederlaag in het stadion volgde, op den dag, dat ons tweede kampioen van haar afdeeling werd. r Te groot, qua capaciteiten, was de 5'2 overwinning op Excelsior. De zege werd feitelijk in de laatste 7 minuten behaald, toen de 2.2, die de verhouding beter weergaf, door een oplevend H. F. C. in 5.>2 veranderd werd. Toen kort daarop met 3'-2 van D. F. C. (eveneens in Haarlem) werd ge wonnen, zag de toestand er iets rooskleuriger uit, maar de daarop volgende 1-b nederlaag tegen Z. F. C. beperkte onze voorsprong op V. U. C. tot één enkel puntje. De kampioenen, Feyenoord, brachten het Veni, Vidi, Vici in Haarlem in practijk en gaven ons met 7-4 een verdiende les, zoodat een beslissingswedstrijd tegen V. U. C. in het Ajax Stadion het slachtoffer van deze competitie moest aanwijzen. Alhoewel wij daar beter voetbal demonstreerden, deed de machteloosheid van onze voorhoede ons de partij met 24 verliezen. De ruststand was 1-1; door een foutje van Ato, die den verren bal van VAN Gelder verkeerd beoordeelde, namen de Hagenaars de leiding. Jules maakte kort voor de thee fraai gelijk na goed werk van Gé en Henk. Wederom was een fout in de achterhoede oorzaak dat V. U. C. ten tweede 123 l i T

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 127