male aan de leiding kwam, waarop zij zich met succes in de verdediging terug trokken. Bij de jubileumwedstrijden van R. G. H. werd met 5-'3 van Haarlem verloren, maar door een 4.-2 overwinning op D. W. S. konden wij toch nog den 3den prijs in ontvangst nemen. In het kampioenschap van Haarlem werd een keurige 7—3 overwinning op V. S. V. behaald, minder keurig was de 8'3 nederlaag in de tweede ronde tegen Haarlem. De degradatiewedstrijden, hadden een merkwaardig verloop, immers de eerste drie wedstrijden van deze serie eindigden alle in een 2-1 overwinning voor de bezoekende vereeniging, zoodat een ieder tevreden was. C. V. V. won bij ons evenzoo verdiend als wij van de H. V. VOok de 1 -1, die wij in R dam bereikten gaf ons nog alle hoop. Wel won de G. V. V. in den Haag, maar door een over winning op de toch al kanslooze Hagenaars, zou ons met C. V. V. gelijk brengen en dan kon er nog alles gebeuren, daar ook de Rotterdamsche voorhoede in dien tijd geen blijk gaf over veel technische gaven de beschikking te hebben. Slechts een viertal C. V. V.'ers hadden het er dan ook op gewaagd naar Haarlem te komen. Zij waren ten zeerste verbaasd, dat de H. V. V. vinnig van zich afbeet en er in slaagde een 3'4 voorsprong te nemen. Toen er nog een klein half uur te spelen was, ontwaakte ons elftal en Bob en Jules brachten de zaak met ferme schoten in even wicht. Tegenslag voor het Haagsche doel en het niet toekennen van een „geheide" strafschop door scheidsrechter Grootmeier, deden ons echter uit de eerste klasse verdwijnen, tot groote vreugde van het viertal C. VV.-spelers. Zooals gezegd werd het 2de kampioen, maar eindigde als Nr. 4 in de promotie competitie. Het derde kwam op de 5de plaats, terwijl het 4e door een kampioenschap en succes in de promotiewedstrijden weer naar de 2de kl. H. V. B. terug keerde. Het 5e, 6e, 7e en 8e hielden zich behoorlijk door resp. als 3e, 4e, 3e en 4e aan te komen. Dan hebben we nog de Juniores a tot en met f, die geen van allen kampioen werden en op e na ook niet in de buurt van de laatste plaats terecht kwamen. Kroese, die de laatste jaren de H. F. C.'er verzorgd had, nam afscheid; zijn plaats werd door Guus de Vries ingenomen. Toen de laatste bal getrapt was, stond de H. F. C.'er al weer vol met trainingberichten, zoodat we nu gevoegelijk tot seizoen 36/ 31 kunnen overgaan. 124

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 128