toe?" Zooals een pindaman ongevraagd z'n trommeltje opent en U z'n geurige waar onder de neus houdt, zoo opende ik, daartoe uitgenoodigd, mijn koffertje, onderwijl uitleggend mijn herkomst en het doel van mijn reis. Deze lieden van de heilige Herman dad hadden gelukkig gevoel voor humor genoeg om het komische van de situatie in te zien. In plaats van blinkend zilver en andere kostbare voorwerpen afkomstig van een krakie op de Dreef, aanschouwden zij met open monden de Blauw-en-Witte inhoud van het koffertje en lieten een gerustgesteld: ,,Oooh, Haafcee hooren. Dit waren slechts enkele grepen uit evenementen, die plaats vonden buiten het groene veld, maar vanzelfsprekend speelde het meerendeel van het overvolle pro gramma zich aan de Spanjaardslaan af. Het goede systeem was hier gehuldigd, dat al onze leden, jong en oud, slecht en goed van prestaties, hierin betrokken werden. Er waren wedstrijden voor veteranen, voor juniores, voor combinaties uit het tweede tot en met het zevende elftal, sixes voor adspiranten, juniores en seniores. Daarnaast waren er twee groote tournooien waarin ons eerste elftal onze kleuren representeerde. Een tournooi tusschen de vier Haarlemsche eersteklassers: E. D. O., Haarlem, R. C. H. en H. F. C., waarin wij als gastheeren zoo brutaal waren den eersten prijs te veroveren. Een ander tournooi tusschen de vier vereeni- gingen, die het langst bij den K. N. V. B. waren aangesloten nl. Hercules, H. V. V., Robur et Velocitas en H. F. C., in welk tournooi H. V. V. als winnaar uit het strijdperk trad. Er waren atletiekwedstrijden om den Mulier-beker, waarin, wanneer ik mij goed herinner, onze allrounder Piet Hagenaar, winnaar en dus houder van den beker werd, gevolgd door Ato van der Togt en Nico Dorsman, lieden dus, die op het groene veld zoo veel voor onze vereeniging hebben gedaan, rasechte H. F. C.-ers, van welk soort er thans helaas nog zoo weinig voorhanden zijn. Zoo leeft dus nu nog de aangename herinnering voort aan een buitengewoon geslaagd gouden feest van onze H. F. C., gebaseerd op een programma, dat inderdaad klonk als een klok, breed van opzet, afwisselend en alle leden en vrienden van H. F. C. daarin betrekkend. Inderdaad breed van opzet, de financieele mogelijkheden waren van een omvang, waarvan onze beide huidige penningmeesters zouden water tanden. Mogen wij er thans in slagen, nu soberheid geboden is, toch een leest te vieren, waaraan wij een herinnering kunnen bewaren, die ons voor het leven bij blijft, zooals dat bij hen, die in de gelukkige omstandigheden verkeerden ons 50-jarig bestaan mede te vieren, zeker het geval zal zijn. De H. F. C. toone zich opnieuw van haar beste zijdel M. A. V. S. 131

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 135