SEIZOEN 1936/37 Zij, die gedacht hadden, dat het wederom een soort walk-over" voor ons in de tweede klas zou wor den, kwamen weljheel erg bedrogen uit. Met rake cijfers werden er eerst 3 nederlagen voor de competitie ge leden, hierop volgden één gelijk spel en één overwinning en toen weer twee nederlagen, zoodat we ons meer bezorgd maakten over a.s. degradatie - dan eventueele promotiewedstrijden. Hoe anders stonden wij er weer voor, toen er daarna een serie van liefst zes zegepralen werd geboekt. Kampioenskansen waren er weer en de kou was van de lucht. Maar ons team scheen dat laatste al mooi genoeg te vinden, verloor weer drie maal en redde het veege lijf ten slotte door twee benauwde gelijke spelen. Ziet daar het overigens vrij onbelangrijke seizoen ,,in a nutshell". De A. R. O. L. bracht wederom een gelijk spel tegen het eveneens gedegra deerde Blauw-wit (2—2), waar Gé het penalty nemen schijnbaar verleerd had, mochten we een week later slechts ter opluistering op het A. F. C.-veld verschijnen om van H. B. S. met twee-drie te verliezen. In de Zaan ontmoetten we nog de Z.V.V., tegen wie een 5'5 bereikt werd, alvorens ons de koude competitiedouche toegediend werd in den vorm van de volgende uitslagen: AlcmariaH. F. C. 61 (dus juist andersom als in den wedstrijd van 15 jaar te voren met Nico Bouvy en de vele goals van Arie van Beekum), H. F. C.—B. F. C. 4'8 en H. F. C. A. F. C. 3—5. 't Gooi—H. F. C. bracht een gelukkige 2—2, terwijl een verdiende over winning in den thuiswedstrijd op de Kennemers werd behaald (3-'0). Deze laatsten namen een tweetal weken later in Beverwijk revanche door ons aldaar uit te schakelen voor het kampioenschap van Haarlem (5'3). In den Helder werd met 4—2 van H. R. C. verloren, terwijl E. D. O. zich met 2-3 aan de Spanjaardslaan de meerdere toonde. 135 H. F. C. 7 (veteranen) Kampioen Afd. 3 A: H. V. B. en gepromoveerd Seizoen 1936/37. Rovenste rij v. 1. n. r.O. Schraa, P. Boudewijn, J. P. van Baasbank, J. Kroon, A. van Beekum, J. Lamp, A. van Dongen en H. van Beem. Onderste rij: C. W. Jonker, F. Freni, supporter, M. G. Jonker en H. Reinders Folmer.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 139