NA 60 JAAR Gaarne voldoe ik aan de uitnoodiging om in dit Gedenkboek iets te schrijven voor en over de oudste voetbalclub van ons land. Allereerst past bier dan een hartelijke gelukwensch bij de bereikte 60; het bereiken van dezen mijlpaal zal velen, zoowel in binnen- als buitenland, met vreugde vervullen, zal feestgeluiden over den Hout doen schallen. Het zullen zeker niet enkel H. F. C.'ers zijn, die zulks veroorzaken, neen, voetbalminnend Haarlem zal in deze dagen met Uw organisatie mede willen leven. Het is begrijpelijk en ook te vergoelijken, dat ook ik de gewoonte, om bij jubilea als het onderhavige te wijzen op met succes doorworstelde moeilijke jaren, wil volgen, want die tijden waren er meerdere malen, maar gelukkig, al is het sinds kort, zij zijn momenteel van de lucht. Waarlijk het zou geen moeite kosten hier een lijst voor te leggen met namen van werkers, die gedreven door liefde voor hun club bergen werk verzetten, wie tegenslag niet kon deeren, ja daaruit nieuwe werklust wisten te putten om hun doel, de H. F. O.-banier hoog en fier aan de ,,mast te bereiken. Het is niet eenvoudig om mijn indruk als buitenstaander over H. F. C. in dit korte bestek saam te vatten. Het moge dan waar zijn, dat er als bondsbestuurder - vooral de laatste jaren meerdere malen contact was en dat dit altijd prettig en vlot verliep, toch bleef H. F. C. voor mij altijd iets aparts behouden, hetwelk meerdere vereenigingen in den loop van de jaren zagen verdwijnen. Die, wat ik zou willen noemen Spanjaardslaan-geest was en bleef steeds van de goede soort, de groote mate van saamhoorigheid en zelfbewust heid, dat prettige en eenvoudige gedoe drukte op H. F. C. een stempel van de goede soort. Ik weet maar al te goed, dat die prachtige clubgeest komt uit een oude en dus beproefde school, die voetballeed spoedig doet vergeten en bij tegenslag oplossing zoekt bij den sterken wil ,,één van zin" te zijn. Ook de toekomst zal zoo moeten zijn en blijven, daar zal alles op gezet 9

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 13