van de 7 1 overwinning in den wedstrijd, waarbij wij bovendien nog een half uur met 10 man speel den. Gé (3), Henk (2), Joop en Piet waren de gelukkige goalgetters. 't Gooi kwam met kam pioenkansen en acht autobussen in Haarlem. De bussen keerden terug, maar de kansen bleven voor een gedeelte in Haarlem bij E. D. O. en ons zelf, daar onze 2-1 overwinning den achterstand tot 4 punten reduceerde. Gé scoor de weer twee maal, hetgeen juist voldoende was om het beter spelen de (en uiteindelijke kampioensteam) 't Gooi er onder te houden. t Gooi pro moveerde ten koste van R. C. H.). Volkomen verdiende nederlagen tegen H. R. C. thuis (3'4) en E. D. O. (3'2en de Kennemers (5'2) uit, deden ons weer enkele plaatsen zakken, zoo ver zelfs dat de twee laatste gelijke spelen (Spartaan thuis 3-4 en Bloemendaal uit 44) ons niet weer in de bovenste helft van de ranglijst konden brengen en wij als nr. t met 17 punten eindigden. Aanvoerder Gé Koper, die ons aan zoovele nuttige doelpunten had geholpen, vertrok na afloop van het seizoen naar Indië. Onze voorhoede mist hem nog steeds, al was er wel iets van zijn productiviteit verloren gegaan. In den loop van het seizoen hadden wij bovendien nog afscheid moeten nemen van Nico Dorsman, die zijn geluk in Roemenië ging beproeven. In betrekkelijk korten tijd misten wij dus vier spelers, die allen uitblonken in spel en bescheidenheid. Deze aderlating is te groot geweest om ons binnen afzienbaren tijd weer in de eerste klas te brengen. Ook Matti Rees, die zich voor de H. F. C.'er had verdienstelijk gemaakt vertrok naar warmer oorden. De H. F. C. nam afscheid van zijn prettigen kameraad Bill Yates, die duizenden runs in 't Oosten des lands ging scoren. Als toekomstige H. F. C.'ers werden geboren Chrisje van Houten en Henkje Wamsteker. Houdt ze in de gaten, elftalcommissie van '46/47 en volgende jaren. Tot ridders werden onze Eere-president M.ULIER en 't Eere-lid Karel Lotsy geslagen. De uittrap ,,in eens" werd ingevoerd, Adriaan ^VlJT trad in het huwelijk, sixes als gewoonlijk, ook een bridgedrive vond er plaats, kampioenschappen werden er behaald door de Juniores B en C en niet te vergeten door het zevende met Rinie, Hempie, Frits Freni en dergelijke aankomende krachten. Het 2de werd .3e, het 3e 137 Juniores C: Kampioen. Seizoen 1936/37. Als belooning een reisje naar H. V. V. onder leiding van Heybroek.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 141