J. P. SCHMAL Onder de menschen, die juist in de afgeloopen tien jaar sterk in onze H. F. C. naar voren zijn getreden en als zoodanig dan ook met eere in dit boek dienen te worden vermeld, moet zeer zeker Piet Schmal ge rekend worden. Het zal slechts aan weinigen van zijn H. F. C.-vrienden bekend zijn, dat hij, spelend in een juniores- elftal van één onzer bevriende ver- eenigingen uit de omgeving van Haar lem, van de herdenking van ons vijftigjarig bestaan slechts als onaan zienlijk toeschouwertje op de staan- tribune getuige was; ook Piet zal toen niet vermoed hebben, dat hij een tiental jaren later een zoo belangrijke plaats in de H. F. C. zou innemen. Want dat hij door zijn verdiensten zoowel op als buiten het veld een belangrijke plaats bij ons inneemt, dat zal een ieder, die Piet kent, beamen. Piet meldde zich niet lang na de viering van het vijftigjarig bestaan als lid bij ons aan (hadden de jubileumwedstrijden zoo'n onvergetelijken indruk op hem gemaakt?) en werd na een luttel aantal malen in het zesde en zevende elftal te hebben gespeeld terstond in het vierde opgesteld. Dat deze snelle promotie gerechtvaardigd was, bleek al zeer spoedig, daar Piet er in slaagde zich een vaste plaats in dit elftal te verwerven. Eenige jaren later volgde overgang naar het derde team en het is m dit elftal geweest, dat Piet zich van onschatbare waarde voor de H. F. C. betoond heelt. Aanvankelijk als bescheiden speler zijn medewerking verleenende aan het streven van de elftalcommissie wederom één der reserve-teams in de eerste klasse van den Haarlemschen Bond te brengen, viel hij al spoedig èn bij die commissie en 143 J. P. SCHMAL.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 147