wedstrijd werd met 32 verloren, terwijl de Z. A. C. ons in Haarlem ook al met 1_3 in 't zand deed bijten. Veel was er dus niet bereikt bij de oefeningen en de eerste competitienederlaag tegen A. F. C. aan de Spanjaardslaan kwam dan ook niet onverwacht, al waren de cijfers (2<'5) ietwat geflatteerd voor de Amster dammers, die het ongeluk hadden te moeten aanzien, dat hun back Breedveld wegens beenbreuk het veld moest verlaten. Feitelijk waren beide partijen door dit ongeval evenveel getroffen, daar vriend en vijand met den ongelukkigen A. F. C.'er sympathiseerden. Heel wat beter werd er in 't Heemsteedsche Sportpark gespeeld en een, ten volle verdiende, 11 ontging ons, doordat Ato in de laatste minuut ten tweede male werd gepasseerd. Na deze goede verrichting volgde weer een slechte performance" op ons veld, waar Hilversum, met den onverslijtbaren Huizinga als uitblinker, ons met één tegen vier deed verliezen. Onze rammelende achterhoede nam liefst drie van de vier tegengoals voor haar rekening, terwijl Drijver uit een strafschop het tegenpunt maakte, zoodat het merkwaardige feit zich voordeed, dat de vereeniging, die vier maal scoorde, dik verloor van de club, die zelf maar éénmaal het net wist te vinden. Veel beter ging het weer tegen de a.s. kampioenen en a.s. eerste klassers D. O. S. in Utrecht, waar de 2-0 nederlaag, mede verkregen door het harde spel van de tegenpartij, eervol kon worden genoemd. 147 H. F. C. 3: Kampioen Afd. 2A: H. V. B. en gepromoveerd. Seizoen 1937/38. Cliché O.H.C. Bovenste rij v. 1. n. r.Scheidsrechter, M. S. Kamminga, J. P. Schmal (aanvoerder), F. v. Eendenburg, H. Loven, C. Lamp, H. v. Zijl en Marshall. Onderste rij: P. v. Kersen, A. Zür Mühlen, J. Duinker, B. Schlag en H. L. Guldemond.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 151