Nico Dorsman was uit Roemenië overgewipt, niet om ons met 3'1 over de B. F. C. te doen zegevieren, al had hij een zeer belangrijk aandeel in de overwinning, maar om te trouwen. Nico scoorde de hattrick op de van hem bekende, ietwat plato nische, wijze. 't Was jammer, dat deze reprise tevens een einde betee- kende aan zijn H. F. C. voetbal. Een week later schoot Druif uit z'n slof op ons veld en een 01 achterstand tegen H. V. C. werd door een drietal goals van zijn voet en een tweetal van Oome Pieter in een flinke overwinning omgezet, waardoor wij tevens de laatste plaats vaarwel konden zeggen. Een gelukkige overwinning werd, dank zij Joop's doelpunten, in Utrecht op Velox(02) behaald, terwijl na een oefenpartijtje tegen Ouick, dat ons een 13 nederlaag bracht, ook de uitwedstrijd tegen Zeeburgia met 01 gewonnen werd, dank zij een miraculeus schot van Piet Hagenaar. Een overwinning op E. D. O. thuis, zou ons zelfs op de derde plaats gebracht hebben. Het heeft niet zoo mogen zijn, ondanks het feit, dat wij resp. door toedoen van Klein de Groot en Gentis tweemaal aan de leiding kwamen op dezen door regen verknoeiden dag. De uitslag werd ten slotte 23. Ook in Amsterdam verloren we met kleine cijfers (2-1) van A. F. C. 't Was verdiend, maar indien Druif's zenuwen hem niet in den laatsten minuut de baas waren geweest, zou hij er door het benutten van een strafschop nog 2'2 van hebben kunnen maken. Het veel te zacht schot werd nu gemakkelijk gestopt. Joop had ons de leiding gegeven. Onze voorsprong op de B. F. C. was intusschen aan het einde van het jaar geslonken tot slechts 2 punten. Nieuwjaarsdag viel op Zaterdag, waardoor wij helaas verstoken bleven van de gezellige ontmoeting met de oud oranje gedienden. In de plaats hiervan speelden nu een stelletje getrouwde H. F. C.'ers tegen andere kwa jongens, terwijl de 2de Januari ons een welkome revanche gaf tegen R. C. H., die met 21 aan de Spanjaardslaan de match en tevens haar kampioensillusies verloor. Henk Höck verzorgde ditmaal de goals. Ook Hilversum moest een week later wreed ontwaken uit kampioens- 148 Een plaats, waar we hem gaarne zien. THEO DRIJVER alias „Druif".

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 152