SEIZOEN 1938/39 Op dit zestigste voetbal seizoen, een aantal waar geen enkele andere Hollandsche vereeniging op kan bogen, is het:Je kunt het vèr laten komen! wel heel erg van toepassing. Immers na denlaatsten competitiewedstrijd, die bovendien nog verloren werd, moest gewacht worden op het resultaat, dat R. C. H. in Enkhuizen verkregen had om ons zeker heid te verschaffen, dat wij niet in een beslissings wedstrijd voor de laatste plaats of in degradatie wedstrijden zouden te land komen. R. C. H. deed natuurlijk haar plicht, maar wij konden ons gelukkig achten, dat dat plichtsbesef beloond werd met een 2—1 zege, waardoor wij juist één punt boven West Frisia op de voorlaatste plaats eindigden. E. D. O. werd kampioen en naar hetgeen wij van haar gezien hebben, terecht. Bovendien maakte zij een goede start in de promotiewedstrijden, zoodat wij zelfs voor de eeuwige eerste klasser H. B. S. vreezen op het moment dat wij dit overzicht op papier zetten. Om terug te keeren tot de H. F. C., het was dus een slecht seizoen, ondanks een goed competitie begin, daar wij in de eerste drie wedstrijden 4 punten veroverden en ongeslagen bleven. Bij menigeen kwamen vage gedachten naar voren over: ,,60 jaar als eerste klasser". Het zevental daaraanvolgende nederlagen maakte deze optimisten al gauw aanhangers van de „60 jaar als derde klasser" theorie. Dat per slot van zake geen van beide veronderstellingen bewaarheid werden, geeft zelfs reden tot vol doening, want een team met de capaciteiten van ons eerste elftal behoort noch in de eerste, noch in de derde klasse uit te komen, 't Is jammer, maar t moet gezegd, dat de wil om die capaciteiten ten volle uit te buiten zoo dikwijls ontbrak. Het goede competitie-begin kwam feitelijk als een verrassing, daar ondanks de vroegtijdig aangevangen training alle oefenwedstrijden verloren gingen. Tijdens het A. R. O. L. tournooi sloeg N. A. C. ons in 2 X een half uur met liefst 6—0, een „opluisterings-wedstrijd" tegen A. F. C. bracht een .1—0 nederlaag, terwijl het Nimweegsche Quick ons in Haarlem bij een 8—3 overwinning 159 H. F. C.'ers met vacantie Onze populaire ,,Boko" alias Generaal Ma.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 163