liet zien, wat productiviteit is. Een avondpartijtje tegen Bloemendaal ging ook al met 5-4 verloren. De als „sterk" gedoodverfde Kennemers waren onze eerste competitiegasten. Zij bleken echter niet zoo erg sterk overzomerd te hebben, zoodat onze 3.'2 over winning als volkomen verdiend kon worden aangemerkt, 't Waren Höck, Drijver en Hagenaar, die voor de goals zorgden. Tien wedstrijden zouden we verder moeten gaan alvorens we weer van een drietal goals onzer voorhoede mogen gewagen en aan dit zwak voorhoedespel, dat in zijn zwakte gesterkt werd door het stopperspil systeem, moet wel het grootste aandeel in het ongunstige seizoen worden toe geschreven. Eén goal van Andre in den Helder en één in Haarlem tegen W. F. C. was echter al voldoende om in beide wedstrijden, die beiden gewonnen hadden moeten worden, de eer te deelen. Gemiste kansen tegen H. R. C., een door Ato gemiste penalty tegen W. F. C., deden ons twee kostbare punten en ook mogelijk het zelfvertrouwen verliezen. De thuiswedstrijden tegen de Alkmaarsche Boys en E. D. O. gingen met resp. 0.4 en 06 verloren, terwijl intusschen de oudste kaasstadsche vereeniging ons er met 34 onder hield. Wel is waar was de eerste nederlaag buitengewoon ongelukkig en ook onverdiend, maar in de twee andere wedstrijden hadden wij niets in te brengen en de voorlaatste plaats, die wij toen reeds innamen, kwam ons ten volle toe. Het Decembernummer van de H. F. C.'er geeft een nieuwe zwarte lijst, n.l. R. C. H. H. F. C. 3—1, H. F. C. O.S.V. 2—4, West Frisia—H. F. C. 1-0 en KennemersH. F. C. 5<-1. De minst slechte wedstrijden waren die in Heemstede en die op het onmogelijke veld in Enkhuizen. Vooral tegen R. C. H. werd vinnig partij gegeven en met wat meer geluk zouden de ,,runners-up" een veer hebben moeten laten. Trainer Jimmy en de elftalcommissie begrepen, dat het zoo niet langer kon, iets moest er gedaan worden, het mes moest er in, maar waar? Besloten werd ten slotte „stopper" Kruyer in een aanvallende binnenvoorwaarts te metamorphoseeren. Op de midhalfplaats kwam Bob Twiss, terwijl er verder nog enkele andere, minder belangrijke, wijzigingen in het team kwamen. De nieuwe opstelling had, ondanks het een beetje onwennig spelen van den aanvoerder, al dadelijk succes daar H. R. C. in Haarlem met 3'2 verloor. Het uitvallen van Bob Twiss in het begin van den volgenden wedstrijd (W\F.C. uit) gooide de schoone plannen en het heele team spoedig in de war en een 3'4 nederlaag was het noodlottig gevolg. Joop ten Have werd de nieuwe middenhalfback, maar eerst nadat West Frisia in Haarlem een 14 voorsprong had genomen. Er was toen nog slechts een kwartiertje te spelen, maar het bezielende spel van Wim Kruyer werd al spoedig beloond met een tweetal doelpunten van hemzelf, ICO

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 164