terwijl invaller VAN DER Wal voor den gelijkmaker zorgde. De tijd was te kort om de overwinning, die in zicht was, tot een feit te maken. Een mistroostige partij werd in Alkmaar tegen de Boys met 4-2 verloren, terwijl van Alc- maria in Haarlem met de zelfde cijfers werd ge wonnen. Zoowel nederlaag als overwinning waren verdiend. Ons puntenaantal uit 15 wedstrijden was nu tot 9 gestegen, een aantal, dat West Frisia ook bereikt had in slechts 13 wed strijden, zoodat de si tuatie allesbehalve mooi was geworden. Een vrije dag werd benut door in Utrecht de 2de klasse kampioenen U.V.V. partij te geven. Het werd een niet al te oneervolle 3>1 nederlaag. De thuiswedstrijd tegen R. C. H., die nog een behoorlijke kampioenskans had, bracht een aangename verrassing. Tegen een scherpen Noordoosten wind inspelend wisten Gentis, Beets en ten slotte Druif (uit een strafschop) te scoren en, waar Ato manmoedig stand hield tegen de vele Racing aanvallen, voelden we ons, ondanks het niet al te fraaie spel, vrij safe bij de rust. In de tweede helft was R. C. H. vrijwel uitsluitend aan het woord, maar het duurde tot zeer kort voor het einde alvorens het eenige tegenpunt ter wereld kwam. West Frisia had intusschen uit twee wedstrijden slechts 1 punt veroverd, zoodat wij wel is waar de zaak nog niet in eigen hand hadden, maar toch een fraaie kans maakten, indien ook E. D. O., dat nog één punt noodig had om zich kampioen te mogen noemen, behoorlijk partij gegeven werd. Inderdaad is dat gebeurd en de 0 was voor onze verdediging, die zich vrijwel de volle anderhalf uur tot het uiterste moest inspannen, een verdiend succes. Joop ten Have en Drijver waren de groote mannen, die op waardige wijze gesteund werden door Ato, Berendsen, Bas van Olphen en Flack. Van de voor hoede viel er niet veel goeds te zeggen, alleen de vleugelspelers Cees ten Have en 161 li H. F. C. 1R. C. H. I (3—1) 12 Maart 1939. Bovenste rij v. 1. n. r.C. Flack, T. C. Drijver, A. v. d. Togt, J. ten Have, A. Berendsen en B. van Olphen. Onderste rij v. 1. n. r.A. H. Gentis, W. Kruyer, C. Beets, A. van Baasbank en C. ten Have.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 165