Gentis deden af en toe goed werk, maar voor de goal waren zij niet gelukkig. Door een gelijk spel van West-Frisia bleef onze voorsprong behouden. De achterstallige wedstrijd werd verloren, zoodat de laatste competitiedag de beslissing moest brengen in de wedstrijden O. S. V.-H. F. C. en West FrisiaR. C. H. In een slechten wedstrijd, hersenloos gespeeld, verloren wij met 4.3, nadat kort voor tijd ons team nog de leiding had met 3'2. 't Was dus een onbevredigend einde, dat slechts goed gemaakt werd door de overwinning van onze stadgenooten op het team, dat ook feitelijk het slechtste voetbal van de afdeeling vertoond had en daardoor de laatste plaats verdiende. Heel laat in het seizoen bereikten wij den eindstrijd van de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem, door Haarlem" met 3'2 te verslaan. De tennis- en cricketspelende jongelui verloren den laatsten wedstrijd met liefst 6<4 van de voortdurend in training zijnde Stormvogels-knapen. Het tweede elftal kon ook al slechts door zwakte van D. E. C. 2 de laatste plaats ontkomen en dat nog wel met spelers als Smit, Langendam, Ligtenstein, Twiss e. a., die toch hun sporen op het voetbalveld verdiend hebben. Het derde, dat weer in de eerste klasse van den H. V. B. uitkwam, deed het beter, behaalde 20 punten uit 18 wedstrijden en bereikte daarmede de vierde plaats. Het vierde vergaarde 19 punten en bleef ook al in de bovenste helft, terwijl het vijfde en zesde de gulden middelmaat hielden door 16 punten te fokken uit 16 wedstrijden. Het pratende" elftal, ditmaal wederom als H. F. C.-veteranen uitkomend, wisselde ook al nederlagen met overwinningen af, zoodat er van geen van boven genoemde teams veel naars of veel goeds gezegd kan worden. Ook de Juniores a, b, c en d vielen niet uit den toon, terwijl de adspiranten a en b zich met moeite handhaafden. Natuurlijk bleven we ook dit jaar niet voor zich,, elders" vestigende leden ge spaard. Anton Klein de Groot en Wim Kermer zochten Indië op, ,,Kluin" Duinker probeerde het in Shanghai en Claes Poederbach maakte Colombo onveilig. Bas Onderwater verbeterde zijn positie en vestigde zich in Rotterdam, Dick Slingenberg huwde en verhuisde naar den Haag, Jaap Sturm ging zijn Engelsch in Londen opfrisschen, Jan Spoelder werd Mr. in de rechten en zal de eerste jaren weinig in Haarlem kunnen zijn, Mollerus maakte zijn gebruikelijke reisje naar verre oorden, terwijl hij tevens zijn 20-jarig secretarisschap herdacht tijdens de Algemeene Vergadering, die door c.a. 70 leden werd bezocht. John van Eeghen zwichtte voor des voorzitters aandrang om zijn krachten nog een jaartje aan de elftalcommissie te geven, Karel Lotsy werd eerelid van den K.B.V.B. en van den Surinaamsche V. B., terwijl hij bovendien tot ridder geslagen werd in de Kroonorde van Italië 162

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 166