vriend en medebestuurder, wil ik enkele woorden wij den. Mijn eerste herin nering aan hem dus gaat terug naar de schoolbanken. Als nieuwbakken rector gaf ik les aan een kleinen knaap, bleek en steekneuzig, die niet veel goeds bij mij deed en ook niet doen kon. Het eerste lag aan hem, het tweede aan mij, want ik wist niet, dat hij een H.F.C.-er wasik hield hem voor een paardrijder. In mijn oog moesten kleine jongens voet ballen en niet paardrijden; als bijkomstige omstandigheid toonde hij voor Latijn, naar mijn zin, te weinig animo. Ergo, abeatl Hij verdwijne! Een voor de H. F. C.-historie merkwaardig briefje bevindt zich nog in het gymnasiaal archief, bevattende een waschlijst van de vakken, die bij den leerling Heybroek onvoldoende of minder waren en, hoe 't moge geweest zijn, gymnasiast Heybroek verdween uit mijn gezichtskring. Jaren later, toen ik door mijn voorzitterschap opnieuw in nauw contact met de club van mijn jeugd mocht komen, leerde ik een jongen man kennen, die mij door zijn gunstig en plezierig uiterlijk, door zijn hupsche optreden zeer beviel, zijn naam was Heybroek, wat mij niets zeide, want dien andere was ik allang vergeten; meer en meer wist dit jongmensch mij te winnen door zijn goede manieren en vlotte wijze, waarop hij, waar hij maar kans zag, de H. F. C.-belangen behartigde. Ik zag hem veel, want hij vergezelde H. F. C. I nagenoeg op alle uitwedstrijden; ook na de match viel hij zeer op en was steeds een der meest sprekende figuren. Als voetballer, althans in dit tenu, aanschouwde ik hem het eerst tijdens de jubileumrevue, nu tien jaar terug; hij speelde toen in onberispelijk E. D. O.- of R. C. H.-costuum mede in de krijgsdans, wier huppellied nog een tijd lang pogingen heeft gedaan ons clublied te worden. De tijd ging verder, uren vervloden, ook dit dank zij WlM Heybroek, wiens 17 v? #m* trots en voldoening een Sorry Six, Sixes Jubileum 1929, ,,hoe hebben ze elkaar gevonden", Bovenste rij v. 1. n. r.L. B. Wentholt, W. Heybroek (als voetballer!) E. Peltenburg, J. C. Brongers. Onderste rij: II. J. Slingenberg, F. Baljon, W. J. Wijsmuller. 2

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 21