eereplicht het was des Dinsdagsavonds de klok in het clublokaal op te winden. Beter en beter leerde ik hem kennen; niet alleen meer om zijn uiterlijke eigenschappen, maar ook om zijn inborst mocht ik hem, gelijk ieder, meer en meer en geenszins zal het u na deze eenigszins langwijlige inleiding verwondering baren, dat Wim, de niet-voetballer, trouw en onbaatzuchtig behartiger der H. F. C.-belangen, weldra in het Bestuur de hem toekomende plaats innam. Ten volle, ja, meer dan dat heeft hij in H. F. C.'s hoogste college de ver wachtingen, aanvankelijk van hem gekoesterd, vervuld. Trouwe trawant van vader Jongeneel, zoo mogelijk nog gieriger dan deze, opknapper van alle onaangename klusjes, verkoopkantoor van kaartjes voor interland-wedstrijden, hoofdcontroleur bij wedstrijden van ons Eerste, altijd klaar voor jong en oud, promotor van alles, wat H. F. C.'s belangen raakt, is hij, gelijk Feith weleer, in het oog der H. F. C.-ers de man. Voor Rem geldt in de meest letterlijke zin, dnt nnnst zijn werkkring nlle tijd en gedachte aan H. F. C. gewijd worden. Komt het op dank aan, dan blijft hij maar liefst op de achtergrond. Naast dit ontzaggelijke werk, dat hij verzet, zijn van onberekenbaar belang zijn karaktergaven. Dat hij tot in Het meest minutieuse eerlijk en betrouwbnnr is, daar zullen wij maar niet eens over spreken, zijn innemendheid van optreden, van onmiskenbaar belang voor H. F. C.'s representatie, laten wij ook maar daar; men ziet deze eigenschappen, hoe hoog ook aan te slaan, gelukkig bij velen uit onze kring. Maar niet ieder mag zich beroemen op zoo'n goed humeur, op een dergelijke levensvreugde, op zoo'n onnavolgbare manier om zich tegen moeilijkheden in te zetten. Voeg hier nog bij als eigenschappen voor zijn engere vrienden een voortdurende bron van genot zijn goddelijke humor, zijn fijne tastzin voor zonderlinge situatie's van zichzelf en anderen, een meer dan gewone takt om met letterlijk ieder om te gaan, een vreugde bij feesten, die geen perken kent, en ge hebt zoo ten naaste bij het complex, dat Wim Heybroek heet, een schitterende diamant met talrijke facetten, maar steeds echt en van zuiver gehalte. Beste Willem, de wijsheid vervat in mijn levensleuze: ,,bene agere et laetari" (je plicht doen en blijmoedig zijn), een wijsheid, waarnaar ik steeds met vallen en opstaan streef, heb jij in H. F. C. bereikt en wij allen danken je daarvoor! M.oge de H. F. C. nog lang van je gaven van hoofd en hart profiteeren en trotsch op je zijn! Moge jij zelf wat resultaat van al je zwoegen zien! En tot slot een bekentenis: slechts voor een paar jaren is het door je eigen toedoen tot mij doorgedrongen, dat de kleine, bleeke gymnasiast FTeybroek en mijn IT. F. C.-vriend dezelfde zijn; gelijk gezegd, ik was den gymnasiast vergeten. Ik houd nu evenzeer van dat jongetje op de achterste bank, meen ik, van de middelste 18

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 22