SEIZOEN 1929/30 15 September 1929! De H. F. C. bestond 50 jaar en een uitgebreid menu werd opgedischt om dat unieke feit in de Nederlandsche Voetbalhistorie te herdenken. Een klein boek zou er over geschreven kunnen worden, wij dienen ons hier echter te beperken tot herinneringen, die waard zijn om voor het nageslacht onzer leden en mogelijk ook voor de voetbalhistorie in het algemeen, geboekstaafd te worden. De feestelijkheden begonnen reeds op 24 Augustus, toen Piet Hagenaar beslag legde op den „Mulier" (athletiek)-Beker. Het is een opmerkelijk iets, dat thans, 10 volle jaren later, met hem ook de nrs. 2 en 4, n.l. Ato van der Toot en WlM Kruyer nog deel (en wat voor deel) van ons eerste elftal uitmaken, terwijl voor nr. 3 (Nico Dorsman) ook zeer zeker een plaats zou worden ingeruimd, indien hi) slechts in het land zou vertoeven. Denzelfden dag vond de ledenvergadering plaats, die uit den aard der zaak een opgewekt verloop had. Nu wijlen Th. Peltenburg, werd tot Eerelid benoemd, Jan Laan, Ben Verwey en Nico Bouvy werden opgenomen in het gilde van de „Verdienstelijke" leden. In het Bestuur kwam geen wijziging, zoodat de H.H. Spoelder, Kuipers, Mollerus, van Lennep, van Eeghen, van der Meulen en Eysvogel daarvan deel bleven uitmaken. Nadat principieel door de commissie vastgelegd was, dat WlM Heybroek e.d. als ,,Non-Valeur" en Dole Wentholt e.d. als „kruk" moesten worden ingedeeld, vonden den volgenden dag de „sixes" plaats. Dat beide genoemde uitblinkers nog iets in den mars hadden bleek wel uit het feit, dat de „Sorry"-six, waarin beiden hun best trachtten te doen, nog met den tweeden prijs ging strijken in de z.g. midden- afdeeling. Op Koninginnedag werd de eerste ronde van het tournooi tusschen de Haarlemsche Vereenigingen gespeeld. In den openingswedstrijd sloegen wij R. C. H. met 3—2, terwijl het pas weer gepromoveerde Haarlem E. D. O. met 5—3 de baas bleef, zoodat een dag later R. C. H. en E. D. O. om den 3™ en 4- prijs streden, terwijl wij met angst en beven tegen het beste team van de vier in het veld moesten komen. De eerste wedstrijd eindigde in een gelijk spel (2^ 2), waarna de Racing door loting een bronzen beeld bemachtigde, terwijl E. D. O. wegens haar goede 29

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 33