WIM KRUYER ,,Een product van Eigen Bodem Jarenlang, en gelukkig ook nu nog, heeft in het zakenleven bovenstaande zinsnede als een aan beveling van beteekenis gegolden. Doch ook in onze voetbal-maat schappij zijn deze woorden van kracht, en als er één speler van onze Hol- landsche velden recht heeft op deze extra vermelding", dan is het wel de Captain van ons huidige Eerste, WlM Kruyer. Als een nietig, doch vastberaden adspirantje, liet hij zich in het jaar 1920 inschrijven, doorliep alle elftallen, om tenslotte op die plaats te eindigen, welke ieder actief H. F. C.'er als het hoogst bereikbare doel beschouwt, Captain van het Eerste. En we durven er een lief ding om te verwedden, dat in al die jaren nooit anders dan de blauwe kousen met de verticale streepen en het blauwe broekje Wim's stevige onderdanen omhuld hebben. Wim Kruyer is H. F. C. en H. F. C. is Wim Kruyer; een andere combinatie, in welken vorm ook, is eenvoudig ondenkbaar. Bladeren we onze dierbare H. F. C.-boeken door, dan treffen we aldra een foto van een juniores-kampioensploeg, en ontdekken onder een borsteligen haardos de gelaatstrekken van vriend Willem; later in de ploeg, die het Corinthian tournooi wint, en onder het drietal dat de halflinie vormt, wederom Willem. In een volgend boek, en hier begint het hart van schrijver dezes sneller te kloppen, een foto van het Vierde, met Wim als iinka-half. Jawel, Geachte Lezer, als linkshalf in een team van kerels met uitzonderlijk groote monden en dito beperkt uithoudings vermogen, waar hij zich op de ondankbare linkshalfplaats, dank zij zijn kopwerk, zijn zwoegen en zijn bekeken" centers, weet op te werken tot een der steunpilaren van het elftal. Van toen af ging zijn opmarsch sneller en sneller en waren wij niet meer bij machte hem bij te houden. Hij wordt spil in het tweede en debuteert officieel 36 Onze aanvoerder WIM KRUYER. tr

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 40