zonder kuren, zonder kankeren en te allen tijde zwoegend voor de volle 100%; zooals hij zelf behoefte had aan een opwekkend woord, zoo voelde hij ook onmiddellijk aan, dat iedere debutant in zijn elftal door een goed keurend woord het snelst op zijn gemak moest komen; iedereen, vooral ook zijn vijftal sixes-getrouwen, speelde onder zijn leiding met inzet van alle krachten. Een groot schrijver, een vlot spreker, een vaste klant van de borrel-tafel, hetzij bij Brinkmann of in Amsterdam, is Wim nooit geweest, dat lag hem niet, maar wèl kan men hem al 's morgens vóór 10 uur op H. F. C. vinden, waar zijn warme belangstelling uitgaat naar onzen „Nachwuchs en naar zijn oude teamge- nooten, die nu bij de Veteranen heldenfeiten verrichten. En is er een elftal, dat in de morgenuren een belangrijken wedstrijd te spelen heeft, dan kan men er zeker van zijn, dat Wim ter aanmoediging langs het lijntje aanwezig is. Een rol, die niet velen hem zullen hebben toegedacht, vervulde hij ook bij de eerste films van Dick Laan. In een scenario met veel bloed en veel messen, en schrik niet Lieve Lezeressen met o. m. Wim Heybroek als een soort mixture van strooper en kwartjesvinder, is WiM de held, die door een koene zwem-prestatie het goede over het kwade laat zegevieren. Het valt moeilijk om in het broodmagere, zielige kereltje onzen lateren spil te ontdekken. In hoeverre de milde adviezen van auteur, regisseur en operateur Laan Wim hebben geholpen om bij een fluitje voor laten we zeggen „wegversperring Charles Lungen", een respectievelijk vragende, niet begrijpende en kinderlijk onschuldige uitdrukking op het gelaat te tooveren, wordt momenteel nog door ervaren psychiaters onderzocht; booze tongen beweren n.l., dat deze mimiek hem moet zijn bijgebracht in de periode, dat hij in het Vierde werd „opgeleid". Wij willen dit „getuigschrift" niet gaarne besluiten zonder een beroep te doen op de eveneens zeer sportieve Mevrouw Kruyer, om haar wederhelft en óns allervriend Wim nog vele jaren zijn beste en niet genoeg te waardeeren krachten aan onze club te laten wijden, zoowel tot heil van eigen body, als in het belang van onze dierbare Good Old. Aad Wijt. 39 Onze dichter-zanger AAD WIJT.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 43