boete terecht en mede door Henk's voorbeeld werd een achterstand van 2 goals nog juist bijtijds ingehaald. De andere wedstrijden gaven weinig gelegenheid tot opmerkingen, al bleek achteraf, dat het gelijke spel tegen Excelsior ons ten slotte gered heeft van de onderste plaats. Een groote fout(!) van GéJUS bezorgde ons in den volgenden strijd een achterstand tegen 't Gooi, maar aangezien onze voorhoede zich ein delijk eens meester toonde over een vijandelijke achterhoede en driemaal wist te scoren, was de tweede over winning een feit geworden, zoodat de eervolle nederlaag tegen Ajax (0-1) er niet zoo erg op aan kwam en meer van belang was voor den penningmeester, daar een 8000-tal toeschouwers op ons veld aanwezig waren. Ajax wist de eenige geboden kans te benutten, terwijl onze voorhoede in de chronische fout verviel een zestal „juweeltjes" ongebruikt te laten. Er was nog een vrij idioot protest hangende van 't Gooi naar aanleiding van den Hilversumschen wedstrijd, 't Was minder aan Henk Wamsteker's welsprekend heid, en goed gemeende verdediging van eerlijke sportopvatting, dan wel aan het tactvolle beleid van onzen aanvoerder en Voorzitter te danken, dat de protest commissie de meest bevredigende uitspraak deed. Het einde kwam in zicht en in afwachting van de beslissende wedstrijden werd nog een oefenpartijtje tegen de Oostelijke kampioenen Go Ahead in Deventer gespeeld. Dank zij het medespelen van Scheffer (U. D.) en Stenvert (G. A.) bleef de nederlaag eervol (1—0). Tegen een U. P. V. B.-elftal werd echter in een zeer slechten wedstrijd met 3T in Utrecht verloren. In de Zaan werd het 2-0 bij een wedstrijd waarin Géjus (haast volgens traditie) zijn beste spel speelde. De thuiswedstrijd tegen H. B. S. beteekende overwinning nummer 3, al scheelde het zeer weinig, daar de Hagenaars kort voor tijd de stand op 3.3 gebracht hadden, 't Was de altijd hard werkende Rud Jongeneel, die ons ten slotte op de punten deed beslag leggen. Het Haagsche V. U. C. stelde zich door een 10 overwinning op onze elf buiten gevaar. W^el is waar belandde enkele minuten voor afloop de 50 Kcrstvoetbalvcrmaak 1929. De toestand van het groote bijveld laat niets te wenschen over.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 54