bal in het Haagsche doel, maar Mutters hield de oogen open en gaf terecht hands. Zoo was dan een week later het Toepad getuige van een der meest zenuw- sloopende wedstrijden, die wij hebben meegemaakt. De spanning vooraf was al van dien aard, dat velen niet mee durfden te gaan, dat velen, die zich zelf overwonnen hadden, niet naar den wedstrijd keken, tenzij bij wijze van uitzondering H. F. C. in den aanval was. De woorden van Géjus na afloop: ,,Ik hoop één ding, n.l. dat ik nooit weer zoo'n wedstrijd zat beboeren te ópeienV' zeggen dan ook meer, dan wij hier in enkele regelen zouden kunnen duidelijk maken. De 0 uitslag was een mooie demonstratie van de machteloosheid van beide voorhoedes. Excelsior degradeerde dat jaar ten behoeve van Whst Frisia, terwijl in de andere afdeeling E. D. O. haar plaats aan Xerxes moest afstaan. Het tweede elftal had een behoorlijk seizoen in de Res. Eerste Klasse en eindigde als 5de met 17 punten. Het derde werd zoo waar kampioen in IA, zij het na een beslissingswedstrijd tegen I. V. O., welken het met 4.-2 wist te winnen. Het vierde en vijfde eindigden ook al zeer behoorlijk, n.l. als nr. 3 en nr. 2 resp. in 2A en 3G. Ons eerste had in dit seizoen de beschikking gehad over Géjus (Perre), Wamsteker (Smit), van Baasbank Sr., Rud en Piet Jongeneer, van der Lee, de Ruyter, van Riemsdijk, Kruyt, Lamp en Chapon, terwijl ook Tom Koreman, Ernst Reydon en Hagenaar een enkel maal van de partij waren. Besluiten wij dit overzicht met enkele personalia en wel in de eerste plaats met een afscheid aan Bob Glendenning, die aan het einde van het seizoen ganschelijk door den K. N. V. B. werd opgeslokt. Veel hebben we aan Bob te danken gehad en wij prijzen ons gelukkig, dat wij ook in later jaren nog dikwijls van zijn gewaar deerde adviezen hebben mogen profiteeren. Karel werd door den Belgischen Koning geridderd voor zijn verdienstelijk werk tijdens de Olympische Spelen in 1928. Onze Oud-Voorzitter Remmelts werd professor en vertrok naar Batavia, waar hij onlangs nog werd gesignaleerd, spelende op een harmonica, tijdens een uitvoering met een liefdadigen achtergrond. Een tekort van een slordige 3 mille, door het Jubileum ontstaan, kon grooten- deels gedekt worden uit het huishoudelijk overschot. Ja, Jongeneel Sr., maar toen was er nog publiek, toen boekten wij nog c.a. 65 nieuwe Junior en 18 nieuwe Werkende Leden. Onze Voorzitter werd lid v. d. Propaganda Commissie van den K. N. V. B., onze Secretaris herdacht het feit van zijn koperen brievenschrijverij, er vond nog een Corinthian tournooi plaats in A'dam, maar ver brachten onze vertegenwoor- digertjes het niet, sixes stonden weer op het programma, bij wijze van uitzondering bij regen weertje verspeeld, Martien Houtkooper werd in de H. F. C. opgenomen, hetgeen nogal beroering bracht in de „Roodbroek" en ,,H. F. C. er Ben Verwey Jr. 51

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 55