HET GESLACHT JONGENEEL EN DE H.F.C. Er van uitgaande, dat de redactie van het Gedenkboek mij wel één of andere taak zou toebedeelen, was ik toch aangenaam verrast, toen mij de opdracht werd gegeven een bijdrage te leveren met als onderwerp: Het geslacht Jongeneel en de H.F.C. D eze titel is één en ondeelbaar, het is niet mogelijk aan een Jongeneel te denken, zonder aan onze Good Old te denken. Het zou niet moeilijk zijn een opsomming te geven van de wapenfeiten op sportgebied dezer familie, maar ik zou ze stuk voor stuk te kort doen, wanneer ik slechts een dorre opsomming gaf. Immers het was bovenal de wijze waarop de sport beoefend werd, die steeds voor een ieder als voorbeeld kon dienen. Een zeer hooge opvatting van sportiviteit kenmerkte steeds hun optreden, zoowel op als buiten het veld. Onkreukbaar eerlijk in het dagelijksch leven, geen haartje minder op het sportveld. Afgezien van het groote geluk, dat het voor onze vereeniging is geweest, dat deze familie zich kwam aanmelden, hebben ze tal van menschen gelukkig gemaakt. En ik reken me zelf daar graag onder, want zelden zag ik een gastvrijer huis dan het huis van den Heer en Mevrouw Jongeneel aan de J. C. van Oostzanenlaan. Gastvrijheid, gepaard aan gulheid en vroolijkheid. Mevrouw Jongeneel, mede namens de andere vrienden, die zich vrienden des huizes mochten noemen, hartelijk dank vanaf deze plaats in het H. F. C. boek, waar het volgens mijn bescheiden meening de plaats is om dit eens vast te leggen. Ik schreef hierboven reeds, dat het een groot geluk was voor de club, dat deze familie zich aanmeldde als aanhangers, leden, later en nu nog als steunpilaren. Het was in 1925 dat de Heer Jongeneel zich met zijn familie ging vestigen te Heemstede en dat 53 R. D. JONGENEEL.

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 57