c. s. Zomer 1939. Mr. A. H. v. D. Berg, door talrijke zijner vrienden kortweg ,,Berg" betiteld, beijvert zicb naarstig om ook het zijne voor het Jubileum van zijn club te verrichten. Geen moeite is hem te veel, en, hoewel hij door zijn werkzaamheden overdag buiten Haarlem vertoeft, is hij gaarne bereid zijn avonduren te geven aan de voorbereidingen van het komende feest. Reeds gaat hij zijn achtste jaar als bestuurslid in en, wanneer straks de Algemeene Vergadering wederom met applaus zijn benoeming zal bekrachtigen, weet hij, dat hij de verwachtingen, welke men van hem had, niet heeft beschaamd. Met het bovenstaande, geachte lezer, heb ik getracht U enkele momenten te geven uit het leven van een groot H. F. G.-er. In zijn prille jeugd zich onder ons vaandel geschaard hebbende, heeft hij zich van adspirantje weten op te werken tot Bestuurslid onzer vereeniging en een ieder, die Berg op dezen weg gevolgd heeft, weet, hoe groote dank de H. F. C. verschuldigd is voor het vele goede, dat hij reeds in de loop der jaren voor onze club gedaan heeft en, naar wij hopen, nog zal doen. Want al is zijn koppelgenoot Bas - elders in dit boek vindt gij de namen „Onderwater-V. d. Berg" gelijk een onafscheidelijk Zesdaagsche koppel vermeld door zijn vertrek uit Haarlem niet meer in staat zijn volledige krachten aan de H.b .G. te geven, wij weten, dat wij de zorg over de jeugd en de lagere elftallen met een gerust hart aan Berg en zijn medewerkers kunnen toevertrouwen. Dat Berg, wien, ondanks zijn jeugdige leeftijd, de zorgen des levens door een ernstige ziekte niet zijn bespaard gebleven, er in zal slagen hetzelfde succes als in onze club eveneens in de maatschappij te behalen, is de oprechte wensch van zijn tallooze H. F. C.-vrienden. 61

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 65