SEIZOEN 1931/32 Een seizoen met een rouwrand)e", zooals er helaas in dit boek nog meerdere zullen moeten volgen. Na een behoorlijke eerste helft (9 wedstrijden leverden 8 punten op), volgde een tweede gedeelte, dat niets dan nederlagen bracht, terwijl de degradatiewedstrijden tegen D. H. C. en Gouda, waarbij de eerste vereeniging promoveerde, van dien aard waren, dat ze niet alle gespeeld behoefden te worden, daar ons lot al ontijdig bezegeld was. Over déveine hadden wij geen klagen gehad, 't was zuiver onmacht van ons eerste elftal, dat ons naar de tweede klasse voerde, 't Was een hard gelag, ook al voor onzen nieuwen trainer, Bill Yates, die toch zijn uiterste best gedaan had om ons elftal tot betere verrichtingen te brengen. Een viertal oefenwedstrijden gingen aan de competitie vooraf, n.l. R. C. H. H. F. C. (2—0), R. A. F. C. H. F. C. (2—0), H. F. C.—Willem II (1—2) en H. F. C.'E. D. O. (F4). Alles werd dus verloren, maar desondanks zullen b.v. zij, die mee naar Antwerpen waren, de aardigste herinneringen aan dit uitstapje hebben overgehouden. We denken hierbij aan het ietwat primitieve terreintje te Brasschate, den gemoedelijken Burgervader dier gemeente, de vijfendertig frankjes invoerrechten, die voor onzen voorzitter moesten betaald worden, de liederen van Lahou (Oh Marietje!), enz. Tegen Willem II werd aardig gespeeld, 't Was tijdens het Zilveren Bal-tournooi, zoodat we van onze deelname daaraan, per slot van zake, niet veel plezier beleefden. WAar de eerste twee competitiewedstrijden geen vóórdoelpunten opleverden en ons team slechts 2 X scoorde in liefst 6 wedstrijden, meende een onzer leden 10 gulden per goal te moeten schenken voor het trainerfonds, waar Karel zich mee belast had. De onmogelijkheid om een straf tempo lang vol te houden, speelde ons al in den eersten serieusen wedstrijd dermate parten, dat A. D. O. ons in Haarlem met liefst 5'A versloeg. Het was weer GéJUS, die ons aan de Zaan voor een nederlaag behoedde, daar onze voorhoede, ondanks niet onverdienstelijk aanvallen, er niet in slaagde te scoren. Een tweede punt leverde H. F. C.Xerxes (1T) op, terwijl de overwinning op V. U. C. (1.0) in Haarlem ons wat ruimer deed ademen. In ons elftal waren nogal wat wijzigingen aangebracht; zoo debuteerde WlM Kruyer 62

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 66