verkregen 1—1 af kwamen, 't Was WlM. Den'JS, die ons aan die eene, zoo hoog noodige, goal hielp. De thuiswedstrijd tegen Alphen werd door onvoldoende voorhoedespel niet gewonnen, onze achterhoede bleef echter meester van het terrein (00), zoodat we na 4 wedstrijden nog gelijk met Velox aan het hoofd van de ranglijst gingen. Het volgend kwartet leverde liefst 7 punten op. Van A. F. O. en B. F. C. werd thuis met resp. 4—2 en 2-0 gewonnen, in Utrecht trof Hercules het niet al te best met onze voorhoede en 't werd 2-6, terwijl in Amsterdam de Spartaan ons een 0 kon afdwingen. Waar intusschen Bloemendaal ons wederom een dienst bewees door Velox te slaan, stond de H. F. C. met één punt voorsprong op D. W. S. en Velox boven aan de ranglijst. - Een gezellige bijeenkomst met dames vond na afloop van H. F. C.A. F. C. met de Amsterdammers (jong en oud) plaats, zoo gezellig, dat een A. F. C.-dame een gedicht aan onze redactie stuurde, dat het volgend slot had: Hartelijk dank voor den gezelligen dag In de natte Spaarnestad, Maar ik heb nooit geweten, dat H. F. C. Zóóveel Bols en Pinda's had! Met Ato, die inviel voor GéJUS, ontdeden wij ons in Utrecht voorloopig van al te opdringerig gezelschap van Velox, door een nuttige 3'1 overwinning, na met rust met 1'0 achter gestaan te hebben. Ato toonde een waardig plaats vervanger van GéJUS te zijn door op schitterende wijze een penalty uit zijn doel te houden, Gé Koper scoorde weer eens driemaal, waarvan eens uit een strafschop, die, evenals de andere, beter achterwege had kunnen blijven, daar de verstand houding tusschen beide elftallen gelukkig niets te wenschen overliet. Ook D. W. S. bleef een week later, toen ons veld afgekeurd werd wegens vorst, de baas over Velox, waardoor deze vrijwel uitgeschakeld was voor de eereplaats. De gevaarlijke klip in Bloemendaal werd met 2 4 omzeild, dank zij 2 goals van Nico, één strafschop (Gé) en de geruststellende goal van ,,Oome Piet", die zich in dezen strijd zoo prachtig geweerd had! Dus stonden wij op tweeden Kerstdag reeds voor de match van deze competitie. Aan belangstelling geen gebrek, een 9000 menschen omzoomden het terrein, door wat ondoordachte toegevendheid van een amateur controleur stroomde het publiek vóór de tribune in het veld, waardoor de geheele match in gevaar kwam. Per slot van zake kwam de Penningmeester er met enkele restituties aan booze lieden, die niets konden zien, af. Rust kwam met een 2—1 voorsprong, dank zij Gé Koper, de gelijk maker volgde te spoedig voor onze H. F. C. harten. D. W. S. bleef aanvallen, totdat 74

Jubileumboeken HFC | 1939 | | pagina 78